۲۶ کشته و زخمی در تیراندازی مرگبار تگزاس

به گزارش پلیس در غرب تگزاس، تیراندازی که از داخل خودرو به سوی مردم عادی شلیک می‌کرد ۵ نفر را کشت و دست کم ۱۶ نفر را مجروح کرد. پلیس می‌گوید تیرانداز یک مرد سفیدپوست سی و چند ساله است که برای پلیس شناخته شده است اما هویت او تا بررسی‌های پزشکی قانونی علنی نخواهد شد.

بنابرگزارش بی‌بی‌سی، واقعه در حد فاصل دو شهر اودیسه و میدلند در غرب ایالت تگزاس و در ساعات بعد از ظهر روز شنبه روی داد.

در گزارش‌های اولیه از مظنون دیگری هم یاد شده بود و پلیس هم در اطلاعیه‌های خود گفته بود که مشغول بررسی احتمال وجود یک تیرانداز دوم است. اما پس از گذشت چند ساعت از این واقعه پلیس گفت که تقریبا باور دارد که دیگر تهدیدی متوجه عموم نیست.

پلیس می‌گوید تیرانداز یک مرد سفیدپوست سی و چند ساله است. سخنگوی پلیس به خبرنگاران گفته با وجود این که احتمالا تیرانداز برای پلیس ناشناس نیست اما هویت او بعد از قطعی شدن تحقیقات اولیه اعلام خواهد شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا خیلی زود به این واقعه واکنش نشان داده و در توییتر نوشته که از طریق دادستان کل در جریان جزییات این تیراندازی قرار گرفته است.

پلیس که ساعاتی قبل از متواری شدن تیرانداز با یک خورودی اداره پست خبر داده بود و شهروندان را از تردد در خیابان‌ها بازداشته بود در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرده: “اکنون تایید می‌شود که تیرانداز در مجموعه سینمایی سینرجی شهر میدلند هدف قرار گرفته و کشته شده. در این لحظه تیراندازی دیگری در جریان نیست. تمام بخش‌های انتظامی مشغول بررسی احتمال وجود مظنونان دیگر هستند.”

سخنگوی پلیس در آخرین اطلاعاتی که به خبرنگاران داده گفته از زمان هدف قرار دادن و کشتن تیرانداز دیگر گزارشی مبنی بر تیراندازی یا قربانی جدید دریافت نشده است.

 

ماجرا چه گونه آغاز شد؟

آن طور که پلیس عصر شنبه به خبرنگاران گفته تیراندازی ابتدا میان مهاجم و یک مامور پلیس آغاز شده است. خودروی مرد سفیدپوست سی و چند ساله که هنوز هویتش علنی نشده پس از این که توسط دو افسر پلیس متوقف می‌شود به تیراندازی میان او و مامور پلیس می‌انجامد.

مامور پلیس در جریان این تیراندازی زخمی می‌شود و مهاجم سپس با گریختن از صحنه شروع به شلیک تصادفی به سوی مردم عادی می کند و کمی بعد خودروی خود را رها می‌کند و با ربودن یک خودروی اداره پست به سوی شهر اودیسه حرکت می‌کند و همچنان به سوی مردم عادی و بدون این که شخص خاصی را مد نظر داشته باشد به طور تصادفی شروع به شلیک می‌کند.

او در نهایت در شهر اودیسه و در یک مجموعه سینمایی- تفریحی به نام سینرجی پس از رد و بدل کردن آتش با ماموران پلیس هدف قرار می‌گیرد و کشته می‌شود.

مقام‌های بهداشتی گفته‌اند یک کودک که هنوز دو سال هم سن ندارد در میان زخمی شدگان است و حال چند نفر از مجروحان هم وخیم است.

این تیراندازی دقیقا چهار هفته پس کشتار در فروشگاه والمارت شهر ال پاسو تگزاس روی داده که طی آن ۲۲نفر کشته و بیش از ۴۰نفر زخمی شدند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.