توقف سرمایه‌گذاری فولکس واگن در ترکیه

سی‌ان‌ان: فولکس واگن به دلیل حمله نظامی ترکیه به سوریه ، 1.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری خود در این کشور را متوقف کرده است. بزرگترین شرکت سازنده خودروسازی جهان که 122 کارخانه تولیدی در سراسر جهان دارد، آماده تصمیم‌گیری در مورد توقف راه‌اندازی کارخانه‌ای است که برای استان مانیسا غربی ترکیه برنامه‌ریزی شده است.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «تصمیم ساخت این کارخانه جدید توسط هیئت مدیره به تعویق افتاد. ما وضعیت را با دقت رصد می‌کنیم و از تحولات فعلی نگران هستیم.»

طبق گزارش ها، این کارخانه قرار بود با سرمایه 1.3 میلیارد یورو (1.4 میلیارد دلار) راه‌اندازی شود. گروه فولکس واگن در حال حاضر یک کارخانه در ترکیه دارد که وسایل نقلیه تجاری را برای شرکت برای شرکت زیر مجموعه خود MAN تولید می‌کند.

ترکیه هفته گذشته به مناطق کردنشین شمال سوریه حمله کرد؛ اقلیت قومی که مدت‌ها با ایالات متحده، متحد شده بود و نقش عمده‌ای در مبارزه با داعش داشتند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با اشاره به عواقب جدی بشردوستانه این حمله و نیز خطر و تجدید حیات داعش، از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خواسته است تا به این حمله را پایان دهد. دولت آلمان همچنین در تحریم فروش تجهیزات نظامی به ترکیه به فرانسه، نروژ ، فنلاند و هلند پیوسته است.

دونالد ترامپ،رئیس جمهوری آمریکا که با دستور خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، دست ترکیه برای حمله به کردهای سوریه را باز گذاشته است ، روز دوشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه وزیران دفاع، کشور و انرژی ترکیه وضع کرد. ترامپ همچنین گفت که ایالات متحده تعرفه های صادرات فولاد ترکیه را به 50٪ افزایش می دهد و “بلافاصله” مذاکرات تجاری با آنکارا را متوقف می‌کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.