واردات گوشت؛ آری یا نه

میزان مصرف آب برای تولید یک کیلوگرم گوشت گوساله ۱۵ تا ۱۶ هزار لیتر – به‌ صورت آب مجازی – محاسبه شده است. این بررسی، نتیجه کار تحقیقاتی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. در این ارتباط  شمس الله شریعت نژاد، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس نیز به «فراز» می‌گوید: «در کشوری زندگی می‌کنیم که آب و هوای نیمه خشک دارد. از این رو وضعیت کشاورزی در کشور ما چندان مطلوب نیست. موضوعی که به عنوان مانعی برای تولید دام و گوشت در داخل و همچنین تامین علوفه برای آن مطرح است. تولید کنندگان گوشت قرمز می‌گویند می‌توانند نیاز داخل را برطرف کنند اما باید به این نکته توجه کرد که اصولا تولید برخی محصولات در اقلیم خشک ایران بخاطر میزان مصرف آب زیاد آن اصولا مقرون به صرفه نیست و تبعات زیست‌محیطی بسیار منفی دارد.»

این نکته‌ای است که وزیر کشاوزی هم بر آن تاکید کرده است؛ محمود حجتی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه «طرفدار تولید هندوانه برای صادرات نیست» گفت: «در آغاز نوسانات ارزی من به وزیر صمت وقت و رئیس جمهور نامه نوشتم که با هر نوع ممنوعیت صادرات و واردات مخالف هستم. اگر نگران بازار داخل هستند می‌توانند از طریق عوارض این مسئله را کنترل کنند. در واقع کشورهای دیگر درهای خود را باز گذاشته‌اند در حالی که کشور ما درهایش را بسته‌ است. در همه دنیا، مرغ منجمد سالم‌ترین و بهداشتی‌ترین نوع این تولید است در حالی که در ایران فرهنگ مصرف مردم متفاوت است.»

کشور ما بی‌نیاز از واردات گوشت نیست

حجتی افزود: «در همه دنیا، مرغ منجمد سالم‌ترین و بهداشتی‌ترین نوع این تولید است در حالی که در ایران فرهنگ مصرف مردم متفاوت است.» شریعت‌نژاد، نماینده مجلس نیز درباره فرهنگ مصرفی در ایران شبیه حجتی فکر می‌کند. او به «فراز» می‌گوید: «به نظر می‌رسد کشور ما بی‌نیاز از واردات گوشت نیست اما نکته مهم این است که باید یک بررسی اجمالی در مورد فرهنگ مصرف‌مان  نیز صورت گیرد و مانند بسیاری از کشورهای دیگر، فرهنگ مصرفی‌مان را به جای گوشت قرمز به سمت گوشت سفید ببریم.»

این عضو کمیسیون کشاورزی درباره بحث تولید داخلی گوشت نیز می‌گوید: «هرچند با استفاده از اصلاح نژاد و دام می‌توان افزایش تولید گوشت ایجاد کرد و این امر دست یافتنی نیز باشد اما زود بازده نیست.»

شریعت‌نژاد هرچند گریز مثبتی به تولید گوشت در داخل می‌زند اما به طور کلی با واردات گوشت موافق است. این در حالی است که مهرداد بائوج لاهوتی، دیگر نماینده مجلس نظر دیگری دارد و به «فراز» می‌گوید: «بهانه‌های بسیاری از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت برای واردات گوشت وجود دارد. زمانی که آقای حجتی، مسوولیت وزارت کشاورزی را برعهده گرفت در کشور 120 میلیون دام زنده بود که این میزان به تدریج به 65میلیون دام زنده کاهش پیدا کرد. از این رو بستری فراهم شد که به جای افزایش تولید دام، کاهش تولید دام صورت گیرد و در نتیجه به آسانی تصمیم گرفته شد که واردات انجام شود.» او می‌افزاید: «در واقع 120 میلیون دام می‌توانست افزایش پیدا کند. برای تولید دام در داخل به عزم و اراده جدی نیاز است. برای مثال در شمال کشور به ویژه در ییلاق‌ها، اداره منابع طبیعی بسیاری از دامداران را از مراتع بیرون کرده است. در حالی که دامداران می‌توانند گوشت داخل را با استفاده از شیوه‌های گوناگون تولید کنند تا از خارج گوشت وارد نشود.»

واردات به تولید دام داخلی آسیب زده است

به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، «از نظر مرتع و علوفه می‌توان دام مورد نیاز را تامین کرد. بنابراین با وارداتی که صورت گرفته است آسیب‌هایی به تولید دام و گوشت داخلی وارد شده است.»

لاهوتی اما به طور کامل واردات را رد نمی‌کند و می‌گوید: «درمقطع فعلی، با توجه به ضرورت‌های ایجاد شده، واردات گوشت تا حدودی ایراد ندارد اما کشوری که به آسانی می‌تواند گوشت مورد نیاز خود از طریق دامداری‌های سنتی و صنعتی به ویژه با به کارگیری اصلاح نژاد دام تولید کند به واردات بپردازد. تحریم می‌تواند به خودکفایی در زمینه برطرف کردن نیازهای ما در زمینه تولید گوشت کمک بسیاری کند.»

این سخنان در حالی است که منصور پوریان، رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور به ایرنا  گفته است: «ادامه روند انباشت (ازدیاد تولید دام) دام سنگین گوساله می تواند علیرغم افزایش وزن دام و کاهش قیمت، موجب بروز بیماری در دامپروری‌ها شود که می‌تواند برای تولیدکنندگان خسارت زا باشد.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.