«بیل گیتس» در یک قدمی جلو زدن از «جف بروس»

سی‌ان‌ان: «جف بزوس» بنیانگذار آمازون (AMZN) در آستانه از دست دادن عنوان ثروتمندترین فرد جهان و واگذاری آن به در بیل گیتس است.

درآمدهای سه ماهه سوم شرکت بروس در ارزیابی‌های «وال استریت» کمتر از پیش‌بینی‌هاست و سهام شرکت او با افت شدید روبرو شده است.

بخش عمده ای از ثروت بزوس به سهام آمازون گره خورده است. او تقریبا 57 میلیون سهم یا 12٪ از سهام این شرکت را در اختیار دارد. پس از سقوط سهام آمازون در معاملات روز جمعه ، ارزش خالص دارایی او تقریباً 3 میلیارد دلار  کم شد.

بر اساس فهرست میلیاردرهای فوربس، ثروت فعلی بزوس 109.6 میلیارد دلار است که بالاتر از 106 میلیارد دلار گیتس است. بزوس در سال 2017 عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از گیتس گرفت.

طبق آمار شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، اکنون سال مالی خیلی بدی برای بزوس است. او حدود 14 میلیارد دلار از دست داده است؛ البته بخش بزرگی از این افت ثروت بخاطر هزینه‌های تحمیل شده به او به خاطر طلاق از همسرش حاصل شده است. همسر پیشین بروس به عنوان بخشی از تسویه حساب‌های طلاق، 25٪ از سهام او در آمازون را دریافت کرد. این اتفاق به او سهم 4 درصدی در این شرکت داد که ارزش آن حدود 38 میلیارد دلار برآورد شده بود.

در همین حال، طبق گفته بلومبرگ ، گیتس 17 میلیارد دلار در سال جاری به دست آورده است. او تقریبا 1 درصد سهام شرکت مایکروسافت را در اختیار دارد که امسال 40 درصد رشد دارد. این در حالی است که سهام آمازون تنها 17 درصد رشد داشته است.

این دو مرد البته باید از «برنارد آرنو » میلیاردر فرانسوی چشم برندارند. او تنها فرد دیگر در فهرت فوربس است که بیش از 100 میلیارد دلار ثروت دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.