زندگی پس از گوگل

سی‌ان‌ان: یک سال پیش، ده‌ها هزار کارمند گوگل از دفاتر خود در سرتاسر جهان بیرون زدند و در اعتراض به آزار و اذیت جنسی، سوء رفتار و عدم شفافیت در یکی از قدرتمندترین شرکت‌های فناوری دنیا تظاهرات کردند.

در شهر نیویورک، صدها کارمند در پارکی در نزدیکی ساختمان «گوگل» گردهم آمدند و پلاکاردهایی مانند «حقوق زنان حقوق بشر است» را در دست داشتند و شعار می‌دادند «فرصت تمام شده است.» سازمان‌دهندگان تظاهرات با استفاده از یک بلنگو، داستان‌های ناشناسی از همکارانشان را برای جمعیت خواندند که در آن از رفتار ناعادلانه شرکت با کارمندان سخن گفته شده بود.

این مطمئناً اولین خیزش کارگری در یک شرکت فناوری نبود – و آخرین بار هم نخواهد بود، اما تعداد کارمدان کوگل که در آن شرکت کرده بودند، حیرت انگیز بود.

«سمفونی‌مقاومت» البته بدون خطر شخصی نبود. حالا یک سال پس از آن رخداد، دست‌کم چهار نفر از گروه اصلی سازمان دهنده راهپیمایی، گوگل را ترک کرده‌اند، از جمله «کلر استاپلتون» و «مریدیت ویتاکر». هر دوی آن‌ها به عنوان چهره‌های این جنبش مورد توجه عمومی بودند. آن‌ها اکنون می‌گویند در آن زمان هرگز به تأثیر منفی احتمالی این تلاش‌ها بر آینده شغلی خود فکر نمی‌کردند. ویتاکر که محقق هوش مصنوعی است، صحبت کردن در مورد شرایط ناعادلانه محیط کار را «یک ضرورت اخلاقی» می‌‌خواند و تاکید می‌کند «وقتی چنین کاری را سازماندهی می‌کنید، با کسانی كه معیشت شما را كنترل می‌كنند، در روابط خصمانه قرار می‌گیرید.»

در برابر گوگل 

با افزایش هر چه بیشتر قدرت بیشتر شرکت‌های فناوری، اختلاف نظر بین کارمندان و مدیران، پرونده به پرونده در حال افزایش است. در اکتبر سال 2018، نیویورک تایمز نتیجه تحقیقاتی را منتشر کرد که بر اساس آن «اندی روبین» به «لارین پیج» سازنده آندروید که به دنبال ادعای تجاوز جنسی شرکت را ترک کرد، 90 میلیون دلار غرامت پرداخت کرده است. روبین متهم به تحمیل رابطه با خود به یک کارمند زن شده بود. تحقیقات گوگل نشان داد که ادعای این کارمند زن معتبر است و  مدیرعامل وقت گوگل، از لارین پیج خواست که استعفا دهد. استیپلتون، مدیر بازاریابی YouTube (متعلق به Google)، خبر پرداخت پول به روبین را مانند زدن سیلی به چهره زنان افشاگر شرکت توصیف می‌کند.

یک سال بعد؛ بعد چه؟

در حالی که استپلتون و ویتاکر دیگر در گوگل حضور ندارند ، تنش‌ها بین کارگران و رهبری بسیار از بین رفته است.

در ماه نوامبر ، پس از راهپیمایی ، گوگل آموزش نحوه مقابله با آزار و اذیت را گسترش داد و در سیستم خود برای رسیدگی به شکایات کارمندان بازنگری کرد. البته تعدادی از خواسته‌های دیگر هنوز برآورده نشده است، از جمله تعهد برای پایان دادن به نابرابری در حقوق و فرصت‌ها. از زمان شروع اعتراضات، اعتراضات متعددی صورت گرفته است ، از جمله اینکه در ماه مه به دلیل تلافی ادعا علیه کارمندان مانند استپلتون و ویتاکر قبل از استعفا ، اعتراض کرد.

علیرغم پیامدهای شخصی، استپلتون و ویتاکر هر دو به طور واضح می‌گویند که نتیجه تلاش آن‌ها موفقیت‌آمیز بوده است. از نظر استپلتون، تأثیر کامل کار که او انجام داد در شغل بعدی‌اش نامشخص است. او شرکت را در حالی ترک کرد که فرزند دوم خود را باردار بود و اکنون به دنبال یافتن شغل جدیدی در بازار کار است. وقتی از او پرسیده شد که آیا از تاثیر منفی برچسب خوردن به عنوان کارمند مشکل‌آفرین شرکت در یافتن شغل تازه نگران است؟ به طعنه گفت: «من نمی‌خواهم به هیچ باشگاهی تعلق داشته باشم که دوست ندارد مرا به عنوان یکی از اعضای خود پذیرد.»

زندگی پس از گوگل شاید برای ویتاکر آسان‌تر باشد. او به کار خلاقانه بر روی هوش مصنوعی در مؤسسه AI Now به طور تمام وقت ادامه می دهد. اما هر دو می‌گویند که راهپیمایی اعتراضی کارمندان گوگل فقط آغاز است.

ویتاکر می‌گوید: «میزان آگاهی‌شغلی در بخش فن‌آوری به طرز چشمگیری تغییر کرده است. هنوز یک فرصت بزرگ برای تغییر ساختاری واقعی وجود دارد، که بسیار خوشحال کننده است … ما در اینجا فقط دو نفر هستیم اما هزاران و هزاران نفر دیگر نیز که این کار را انجام می دهند وجود دارند ، آنها نیز در معرض خطر شخصی هستند. کاری که ما د راین راه می‌کنیم برای تحقق این تغییر است.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.