چگونه مایکل بلومبرگ تبدیل به ثروتمندترین مرد رسانه‌ها شد

سی‌ان‌‌ان: مایکل بلومبرگ نه تنها یکی کارآفرینان برجسته به شمار می‌رود بلکه یکی از موفق‌ترین شهرداران تاریخ نیویورک نامیده می‌شود. اکنون ظاهراً این ارباب 77 ساله رسانه، می‌خواهد فرماندار شود. او در حال آماده‌سازی شرایط خود در آلاباما است تا واجد شرایط لازم برای فرمانداری این ایالت باشد.

بلومبرگ به اندازه کافی ثروتمند است تا بتواند فعالیت‌های خود را تأمین مالی کند. «فوربس» ارزش خالص فعلی خود را 52.4 میلیارد دلار تخمین می‌زند – مبلغی که نه تنها از ارزش امپراتوری املاک و مستغلات دونالد ترامپ را بیشتر است ، بلکه از ثروت دیگر صاحبان بزرگ رسانه‌، یعنی روپرت مرداک، تد ترنر، و سومر ردستون نیز فراتر است.

اما چگونه بلومبرگ، یک بوستونی ساده که و فرزند یک حسابدار و یک دبیر  بود، ثروت خود را جمع کرد؟

همانطور که امروزه می دانیم «وال استریت» بدون نوآوری‌های او وجود نمی‌داشت. او پس از کسب مدرک MBA خود از دانشکده بازرگانی هاروارد در سال 1966، شغل ساده‌ای در بانک سرمایه گذاری سابق نیویورک موسوم به «برادران سالومون» به دست آورد.

بلومبرگ اما به یک ستاره وال استریت در این شرکت تبدیل شد. درخشش او سبب شد که مدیران بانک بعداً از او بخواهند که واحد سیستم‌های رایانه‌ای تازه به کار گرفته شده را در سال 1979 مدیریت کند. بلومبرگ پیش از کناره‎گیری از این شرکت در سال 1981، 10 میلیون دلار ثروت اندوخته بود. او از این پول برای بنیان نهادن امپراتوری رسانه‌های مالی خود استفاده کرد، و در همان سال با بنیانگذاری سیستم های نوآوری بازار همکاری با چارلز زگار ، توماس سکوندا و دانکن مک میلان را آغاز کرد.

در سال 1982، این مرد که آن زمان  39 ساله داشت از دانش فنی و مالی خود برای ایجاد ترمینال Bloomberg استفاده کرد؛ یک سیستم نرم افزاری با یک کیبورد تخصصی که امکان دسترسی به داده‌های بازار به صورت «برخط» را برای متخصصان مالی در حوزه تجارت الکترونیکی سهام فراهم می‌کرد. این دستگاه باعث تغییر در ساختار آنالوگ وال استریت شد و به ابزاری رایج در بانکداری سرمایه گذاری تبدیل شد.

سیستم های نوآورانه بازار او در سال 1986 به Bloomberg L.P. تغییر نام داده شد. در 1990 ، این شرکت خدمات خبری خود را  ایجاد کرد. و تازه در سال 1993 بود که دامنه اینترنتی Bloomberg.com ایجاد شد.

اما موفقیت در کسب و کار نمی‌توانست او را کاملا راضی کند. بلومبرگ در سال 2001 به عنوان شهردار نیویورک انتخاب شد و پس از 11 سپتامبر 2001 جانشین رودولف جولیانی شد.

کیفیت کلی زندگی در نیویورک در دوران شهردای بلومبرگ بهبود یافت. میزان جرم کاهش یافت. نرخ فارغ التحصیلی در مدارس شهری افزایش یافت. و البته درآمدهای شهری و ارزش خالص دارایی‌های خود بلومبرگ نیزجهش پیدا کرد.

طبق آمار رسمی شرکت، تعداد کاربران ترمینال Bloomberg L.P بیش از دو برابر شده و به 325 هزار مشترک رسیده است. این تعداد در سال 2001 ، 160 هزار تن بود.

با توجه به هزینه 24 هزار دلاری که هر مشترک برای اشتراک خود پرداخت می‌کند، درآمد سالانه این شرکت میلیاردها دلار برآورد می‌شود.

در ماه مارس امسال، مجله «فوربس»، بلومبرگ را به عنوان نهمین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین صاحب رسانه کره زمین معرفی کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.