تدریس زبان چینی در مدارس!!

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در وزارت آموزش و پرورش گفت که پیشنهاد داده‌ایم که زبان چینی و زبان عربی در کنار زبان‌های دیگر نه به شکلی که هم اکنون در مدارس آموزش داده می‌شود، به فهرست آموزش‌های ما افزوده شود.

خبرنگار فرود با ایشان مصاحبه کرده تا از دلیل قراردادن زبان چینی در مدارس برامون بگند.

خبرنگار فرود: سلام آقای معاون وزیر

جناب معاون وزیر: نی ها او ما

خبرنگار فرود : ببخشید متوجه نشدم!!!

جناب معاون وزیر: داشتم چینی تمرین می‌کردم معنیش میشه سلام خبرنگار عزیر حالت چطوره امیدورام که روز خوبی داشته باشی و یک مصاحبه خوب با هم داشته باشیم

خبرنگار فرود: این همه جمله توی همین سه چهار تا کلمه بود!! پس راسته که قراره زبان چینی در مدارس تدریس بشه.

جناب معاون وزیر: بله عزیزم.

خبرنگار فرود: چرا آخه چینی؟ این همه زبان علمی توی دنیا هست. مثلا فرانسوی یا آلمانی.

جناب معاون وزیر: به چند دلیل . اول اینکه ما باهاشون خوبیم. اما اونا گاهی با ما خوبند گاهی با ما بد به همین خاطر ما باید زبونشون یاد بگیریم. دوم اینکه بازار ایران جنس چینی گرفته، حداقل بچه‌هامون بفهمند این وسایلی که اینا تولید کردند برای چیه. ما یک وسیله‌ای چینی خریده بودیم که فکر کرده بودیم درباز کن نوشابه است اما بعدا فهمیدیم که شارژر موبایله!!

خبرنگار فرود: چه جالب.

جناب معاون وزیر : بعدشم اینکه میدونی چه قدر سر ندونستن زبون چینی سر ما کلاه رفت. این شرکتهای چینی که قراردادهاشون انجام نمیدن به خاطر اینکه موقع قرار داد نوشتن به زبون خودشون نوشتن و ما نفهمیدیم و کلا الانم هیچ کاری نمی‌تونیم بکنیم.

خبرنگار فرود: عجب!!

معاون وزیر: بله ، تازه جدیدا سیاستمدارای ما هم علاقه عجیبی به کشور چین و نظام حکومتیش پیدا کردند. از قدیم هم می‌گفتند که که کشور دوست و برادر چین. ما وظیفه داریم که زبان کشور برادرمون یاد بگیریم.

خبرنگار فرود: بعد این طرح ربطی به طرح حذف زبان انگلیسی داره یا نه؟

معاون وزیر: ما می‌خواهیم هرگونه رابطه‌ای رو با آمریکا قطع کنیم چه بهتر که بچه‌ها به جای اینکه هی رویای آمریکا رفتن در سرشون باشه رویای چین رفتن تو سرشون قرار بدند تا وقتی رفتند اونجا و محدودیتهای اونا رو دیدند بیان از ما کر تشکر هم کنند.

خبرنگار فرود: به غقل ما نرسیده بود. واقعا ممنون که ما رو روشن کردید.

جناب معاون وزیر: (احتمالا یعنی به امید دیدار!!)

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.