کشاورزان در تله انتخاباتی «کشاورز»

جلسات صدگانه سرپرست وزارت کشاورزی در چه راستایی است؟

نگاهي به اخبار رسمي منتشره از سوي روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي نشان مي دهد كه سرپرست ٧٦ ساله وزارت جهادكشاورزي با رها كردن امورات بخش كشاورزي، شبانه روز در حال برگزاري جلسات رايزني براي جلب راي و نظر نمايندگان مجلس است و در طول ٣٠ روز كاري اخير با بيش از ١١٠ نماينده مجلس ديدار كرده است.

عباس كشاورز بیش از ٥٠ روز است كه به دنبال استعفاي محمود حجتي، با حكم رييس جمهور موقتا به عنوان سرپرست وزارت جهاد كشاورزي منصوب شده كه تا زمان معرفي وزير پيشنهادي به مجلس، امورات وزارتخانه و بخش كشاورزي دچار اختلال و ركود نشود. اما مهندس كشاورز در اين مدت عملا با تعطيلي امور جاريه وزارت و رها كردن بخش كشاورزي، مجموعه وزارتخانه و سازمان هاي ملي و استاني در سرتاسر كشور را به ستاد تبليغاتي خود براي جلب توجه نمايندگان مجلس و چهره هاي موثر دولت و حاكميت تبديل كرده و با وعده هاي محال و ايجاد تعهدات خارج از مقررات و كرنش هاي عجيب و غيرمعمول به هر آب و آتشي مي زند كه نظر نمايندگان مجلس را براي وزير شدن به خود جلب كند.

جلسات مکرر با نمایندگان مجلس

سرپرست وزارت جهادكشاورزي در اين مدت كوتاه با ١١٠ نماينده مجلس، جلسات تبليغي جداگانه برگزار كرده كه با در نظر گرفتن ايام غيرتعطيل و ساعات مفيد اداري مي توان گفت وي در اين مدت روزانه ٦ تا ٧ ساعت از وقت اداري خود و معاونين و مديران ارشد و مجموعه وزارت جهادكشاورزي را صرف رايزني هاي شخصي براي جلب نظر نمايندگان به خود كرده است.

اطلاعات رسيده حاكي از اين است كه سرپرست وزارت جهادكشاورزي در اين جلسات صدگانه، صرفا براي بدست اوردن دل و راي نمايندگان، بي توجه به قوانين و مقررات اداري، موافقتنامه هاي بودجه و رديف اعتبارات و عليرغم مخالفت كارشناسان و مديران زيربخش هاي تخصصي وعده ها و تعهدات مالي و اداري بسياري به نمايندگان داده است.

اين اقدامات سرپرست وزارتخانه، زماني غيرمعمول تر و خلاف قانون و مقررات مي نمايد كه يادمان باشد رقابت هاي انتخاباتي دوره آتي مجلس شوراي اسلامي به صورت غيررسمي شروع شده و كمتر از دوماه ديگر اين انتخابات برگزار مي شود.
باتوجه به اينكه قريب به اتفاق نمايندگان كنوني، نامزد دوره بعدي نيز هستند، اينگونه جلسات، وعده ها و تعهدات قطعا در استانه انتخابات استفاده تبليغاتي براي نمايندگان دارد.
لذا قطعا چنين اقداماتي از سوي مسوولان ارشد دولتي نيز شائبه تبليغ براي اين نمايندگان داشته و از اين نظر نيز تخلف محسوب مي شود.با این همه، این اقدامات تنها اقداماتی نیست که برچسب تخلف به خود می‌گیرد.
اگر نگاهی به نامه‌های حمایتی از عباس کشاورز داشته باشیم، خواهیم دید که دو نامه حمایتی با امضاهای الکترونیک جعلی صدای کارشناسان نظام دامپزشکی و نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي را درآورده و شاید رسیدگی به آنها در آینده‌ای نه‌چندان دور از سازمان بازرسی دور از انتظار نباشد.

جا به جایی های عجیب در وزارتخانه
علاوه بر آن، جابه‌جایی‌های غیرمعمول مدیران ارشد در این وزارتخانه که به جابه‌جایی ۱۰ تن از مدیران می‌رسد در دوران سرپرستی و نه وزارت، اقدامی غیرمعمول است که جتی به حجتی‌زدایی نیز در بین کازکنان، نام گرفته است.
حالا نگرانی آن است که در دوران پیچیده سیاسی کشور که ایران زیر بار فشار تحریم‌ها به سر می‌برد، مدیریتی تا این اندازه مبتنی بر لابی و تخلف، می‌تواند یکی از مهم‌ترین بخش‌های کشور که مستقیما به امنیت غذایی کشور برمی‌گردد، را در دست بگیرد و بر کرسی وزارت جهاد کشاورزی بنشیند؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.