توضیحات وزیر کشور درباره «قرص در کیک»

برخی حتی برای تفریح بیشتر دست به این اقدام زده اند

قصه آلوده سازی کیک های خوراکی به قرص های مختلف در روزهای اخیر جنجال بسیاری به پا کرد.
از اواخر تابستان و هم زمان با آغاز پاییز بود که در ابتدا خبری در شبکه های اجتماعی و بین شهروندان دست به دست شد و کمی بعد این خبر راه خود را به رسانه های کشور نیز باز کرد. موضوع ، جاسازی تعدادی قرص در کیک های خانگی بود. اولین تصاویر از چند مدرسه منتشر شد که نشان می داد در کیک هایی که دانش آموزان خریداری کرده اند این قرص ها وجود دارد.
کمی بعد اما این موضوع گستردگی بیشتری یافت و تعداد شهرهایی که مدعی بودند این کیک ها به آنان رسیده است نیز گسترده تر شدند. گستردگی گزارش های مختلف از شهرهای کشور چنان بود که در نهایت در آذرماه سال جاری وزیر بهداشت را نیز به واکنش واداشت.  وزیر بهداشت در این مراسم و درباره موضوع کیک های آلوده به قرص ها گفته بود که : «هیچ مورد مسمومیت ناشی از مصرف این کیک ها تاکنون نداشته ایم و به زودی جزییات بیشتری از عوامل شبکه این اقدام به مردم اعلام می شود.»

آنچه در مورد قرص در کیک‌ها می‌دانیم

بعدها گفته شد همین موضوع منجر به کاهش 30 درصدی فروش کیک های کارخانه های تولید کننده ایرانی شده و در عین حال باعث شده است که بخشی از امکان صادرات نیز از بین برود.
حالا و پس از گذشت یک ماه از جنجال های رخ داده اما عصر امروز وزیر کشور در حاشیه جلسه اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی گفته است که عوامل دست کاری کیک ها و آلوده کردن آن ها بازداشت شده اند.
هر چند وزیر کشور توضیحات بیشتری ارائه نداده است اما به نظر می رسد با توجه به ضربه جدی اقتصادی وارد شده به کارخانه های تولید شده و بخشی از صادرات کشور و البته نگرانی شهروندان ، جامعه نیازمند توضیح و پاسخگویی بیشتر است.
در همین رابطه با «محمدرضا فراهانی » مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت تماس گرفته شد و وی حاضر به پاسخگویی و ارائه توضیحات بیشتر نشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.