جهش بورس ، کاهش حداقلی طلا و ارز

بازار سرمایه ایران بی توجه به کرنا در حال ثبت رکوردهای تازه است

بورس تهران بازهم شگفتی آفرید. ساعت 9:10 بود که شاخص کل به 529.426 واحد رسید. سپس مجددا روند کاهشی را در پیش گرفت و در ساعت پایانی فعالیت بازار، شاخص کل به 524.395 واحد رسید که 5.882 واحد رشد داشت. وضعیت به گونه ای است که حتی نوسانگیران نیز پیشنهاد می کنند سهامداری کنید. شاخص فرابورس با 78 واحد رشد به 6.770 واحد رسید.

با اینکه این رشد منطقی به نظر نمی رسد اما به سهامداران پیشنهاد می کنند سهام خود را نفروشند. در میان کارشناسان بورسی اقشار مختلفی به چشم می خورند و تمامی آنها کارگزاران و کارشناسان کارگزاری ها نیستند. بورس به آموزش نیاز دارد، صبر و رفتار منطقی به همراه استعداد.

ارزش معاملات خرد بورس امروز به عدد بی‌سابقه 5244 میلیارد تومان را به ثبت رسید.

با اینکه بسیاری از سهام فروشندگان زیادی داشتند همچنان انگیزه‌ها برای تبدیل دارایی به سهام نیز قابل‌توجه است. خالص تغییر مالکیت‌های بورسی در معاملات چهارشنبه بار دیگر به سمت سهامداران حقیقی و به ارزش 150 میلیارد تومان بود.

بیشترین تمرکز بازیگران حقیقی بار دیگر به «فلزات اساسی» معطوف بود. با اینهمه بسیاری از سهام دامپزشکی مانند زبینا با کاهش قیمت همراه بود. اما به نظرتان پرتفوی شما در امنیت است؟ آنهم در این وضعیت کشور؟ اگر پایتخت قرنطینه شود بازهم بورس به رشد خود ادامه می دهد یا در ریزش رکورد جدیدی ثبت می کند؟

دلار 200 تومان ارزان شد

تا لحظه نگارش این گزارش، قیمت دلار نسبت به روز گذشته 200 تومان ارزان شده است اما آیا این جمله معروف در دوران آقای احمدی نژاد را به خاطر دارید؟ از صرافی ها می پرسید قیمت دلار چقدر است و او می گوید، الان یا الان؟

پس از افزایش قیمت دلار در بازار آزاد طی روزهای گذشته، صرافی های بانکی امروز قیمت ها را با افزایش چشم گیری نسبت به دیروز تعیین کرده اند، قیمت فروش دلار در صرافی ملی هم اکنون ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان است.

قیمت سکه و طلا

قیمت طلا دربازار امروز نسبت به روز گذشته اندکی کاهش داشت. امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید  6 میلیون و 200 هزار تومان و طرح قدیم 6 میلیون و 190 هزار تومان است.

ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی 3 میلیون و 200 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 990 هزار تومان و سکه گرمی 956 هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.

قیمت طلای 18عیار هم 630 هزار  تومان، طلای 24 عیار 838 هزار و 200 تومان و هر مثقال طلا 2 میلیون و 722 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1645.9 دلار معامله می‌شود. البته تمامی این قیمت ها مربوط به بعد از ظهر امروز بوده اند و اگر شب هنگام قیمت ها افزایش یافت، مقصر بازار نابه سامان کشورمان است نه این گزارش!

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.