سنگینی چک‌های برگشتی بر دوش لباس فروشان

رئیس اتحادیه پوشاک در گفت‌و‌گو با «فراز»: «60 درصد از تولید کنندگان پوشاک دیگر توان ادامه فعالیت ندارند»

«فروشندگان پوشاک  بازار داغ شب عید را از دست دادند .» این مطلب واکنش رئیس اتحادیه پوشاک به تاثیر کرونا بر فعالیت صنف پوشاک در کشور است.

ابوالقاسم شیرازی در گفت‌و‌گو با « فراز» گفت: « هرسال درآمد بازار شب عید برای فروشندگان پوشاک چهار برابر درآمد کل سال بود؛ اما به دلیل تعطیلی صنوف در پی شیوع ویروس کرونا این میزان درآمد پیش‌بینی شده  در پایان سال گذشته حاصل نشد.»

شیرازی همچنین اظهار داشت: « اتفاق بدتر آن بود که فروشندگان نتواستند تعهدات مالی خود به بخش تولیدپرداخت کنند. مبالغ زیادی از چک‌هایی که برای خرید کالا از تولید کننده کشیده بودند برگشت خورده است. تولید کنندگان هم با حجم ابنوهی از کالاهای مرجوعی از سوی فروشندگان مواجه شدند.»

این دست‌اندرکار صنعت پوشاک درادامه صحبت‌های خود، افزود: «ضرر و زیان اقتصادی ناشی از کرونا به حدی بود که 50 تا 60 درصد از تولید کنندگان پوشاک دیگر توان روی پا ایستادن نخواهند داشت. از بهمن ماه که کرونا آمد مردم دیگر انگیزه‌ای برای خرید پوشاک ندارند و همه نگرانی شان تامین دارو و خوارکی‌ها است.»

به گفته این دست‌انکار بازار،  صنف پوشاک سال‌هاست مورد ظلم واقع شده؛ سال‌ها واردات غیرقانونی برندهای خارجی پوشاک عرصه را برای  فعالیت قانونی تولید کنندگان داخلی تنگ کرده بود. در پی این روند  مشکلات حل نشده‌ای ایجاد شد که از راه رسیدن ویروس کرونا، این مشکلان به اوج خود رسید.

او صحبت‌های خود را اینطور به پایان داد:« بدتر آنکه همه حمایت‌های دولت به وعده و وعید ختم شده است، قرار است تسهیلاتی برای جبران ضرر و زیان اصناف از سوی وزارت کار صنوف مختلف از جمله پوشاک پرداخت شود، اما زمان آن مشخص نیست. هرروز که می‌گذرد اصناف بیشتر زیر بار مشکلات اقتصادی کمر خم می‌کنند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.