صعود سکه و توقف موقت دلار

قیمت دلار امروز در حالی با کاهش ۵۰ تومانی مواجه شد که بسیاری از صرافان وفعالان بازار از موضع خود درخصوص ادامه نوسان در بازار ارز عقب نشسته اند.امروز هر دلار آمریکا به قیمت ۱۷ هزار و ۱۵۰ تومان در صرافی‌های بانکی فروخته شد اما این عقب نشینی ۵۰ تومانی تغییری در بهای خرید و فروش ارز در بازار آزاد پدید نیاورد. برخی معتقدند رییس کل بانک مرکزی سیگنال لازم را در خصوص بازگشت قیمت‌ها در بازار دلار داده است اما حتی موافقان این نظریه نیز دیگر قیمت دلار را در کانال ۱۵ هزار تومان متصور نیستند و می‌گویند با توجه به رشد تورم از یک سو و مساله کرونا از سوی دیگر سد سخت مقاومت برای عقب نشینی کانال ۱۶ هزار تومان خواهد بود.به گزارش خبرآنلاین، صرافان هر دلار را به قیمت ۱۸هزارو ۵۰ تومان خریداری می کنند. از سوی دیگر همزمان با عقب نشینی دلار، یورو واکنش خاصی به بازار نشان نداد. هر یورو در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته می‌شود و نرخ خرید این ارز نیز در صرافی‌ها برابر با ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.


تابلو ارزی در روز سه شنبه 30 اردیبهشت

همتی حالا هشدار داده است که سرمایه‌هایتان را سرازیر بازار ارز نکنید و این روند برگشتنی است. وی اشاراتی البته به ماجرای بازگشت ارزهای حاصل از صادرات غیرنفتی دارد. با توجه به این نکته و همچنین اعلام از سرگیری صادرات غیرنفتی ایران انتظار برای ثبات قیمت‌ها در بازار ارز انتظاری دور از ذهن نیست.
در عین حال باید توجه داشت که در روزهای ریزش بورس، برخی از سرمایه‌های سرگردان که در تردید برای ورود به تالار شیشه‌ای بودند، سر از بازار ارز درآوردند و همین امر سبب شد قیمت‌ها روندی افزایشی را تجربه کنند.
به این ترتیب بازگشت بورس به مدار صعودی و عادی شدن وضعیت معاملات خود می تواند در حکم مسکن برای بازار ارز عمل کند.  قیمت ارز در آخرین روزهای سال گذشته ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان بود و پس از آغاز سال نو پیشروی قیمت در این بازار ادامه یافته است.

سکه همچنان گران می شود

بازار امروز همچنان شاهد افزایش قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و طرح قدیم بود.

امروز در بازار طلای تهران قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به هفت میلیون و ۳۹۵ هزار تومان رسید که این مهم نسبت به آخرین قیمت روز گذشته بیش از ۹۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد.همچنین نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با افزایش ۷۰ هزار تومانی هفت میلیون و ۲۷۰ هزار تومان اعلام شد.
از سوی دیگر بازار خبر می‌رسد معاملات نیم سکه و ربع سکه و سکه یک گرمی فعلا متوقف شده است و صرافان در اقلام خرد خرید و فروش نمی‌کنند. نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد که از افزایش ۲۰ هزار تومانی خبر می‌دهد. در بازار جهانی نیز نرخ هر اونس طلا هزار و ۷۳۳ دلار اعلام شد.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.