پشت پرده مرگ «آسیه پناهی»

گزارش میدانی فراز از تخریب خانه‌ها در کرمانشاه، پنج روز پس از حادثه

 

مرگ یک مادر این‌بار برای جلوگیری از خانه‌اش در کرمانشاه خبرساز شد. «آسیه پناهی» در فرایند تخریب خانه‌اش توسط ماموران اجراییات شهرداری، جان باخت و اکنون پس از پنج روز شواهد میدانی خبرنگار فراز نشان می‌دهد شهرداری خانه‌های بسیاری را در آن منطقه تخریب کرده‌است.

یکی از ساکنان منطقه می‌گوید که ماموران شهرداری با گاز فلفل خانه وارد خانه‌اش شدند و او و خانواده‌اش مجبور به ترک منزل خود شدند. هم‌چنین علت تخریب خانه‌ها را جدال میان شهرداری و سازمان اوقاف می‌داند.

غلام‌رضا امیری رئیس شورای شهر کرمانشاه به رفتار تند ماموران شهرداری معترض است و می‌گوید: «من اگر جای شهردار بودم، حداقل تا زمان اظهارنظر پزشکی قانونی این کارکنان را تعلیق می‌کردم».

سعید طلوعی شهردار کرمانشاه اما مدعی است که برخورد ماموران باعث فوت آسیه نشده و اساسا تخریب  سازه‌های غیر مجاز در حیطه احتیارات شهرداری است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
5 دیدگاه
 1. حاجی کرمانشاهی می‌گوید

  سعید طلوعی شهردار کرمانشاه معتقد است گاز فلفل از ابزار اصلی کارهای شهرداری است و بدون کتک زدن این پیرزن و نوه مظلومش، کار شهرداری جلو نمی رود و رفاه شهروندان تامین نمی شود!
  اوقاف هم نباید زمین های وقفی را بفروشد. اینها وقف است. باید به مستضعفین به صورت رایگان تعلق بگیرد. باید نیت واقف به صورت دقیق اجرا شود. فروش آن تخلف است.

 2. ایرانی می‌گوید

  آیا اگر خانم آسیه پناهی یه زن ثروتمند و با نفوذ بود اینچنین برخوردی با او میشد فقط زورشون به افراد مظلوم و فقیر میره

 3. ح ر می‌گوید

  در کشورهای پیرو تصور نادرستی از کارکردهای سازمانها و نهادهای حکومتی وجود دارد. ما انسانها را به خدمت سازمانها در آورده ایم. ده روز قبل از عید پساده مسیری را برمیگشتم منزل. دیدم درست سر پیچ و روی یک شیب در ابتدای خیابان گلزار (منطقه یک تهران، محله اراج) و قشنگ وسط آن با بیل مکانیکی دو تا بیل خاک ریختند و یک لودر کناری ایستاده و یک نفر هم کنارش ایستاده. رفتم پرسیدم آقا خبری شده. چرا اینجا اینجوریه. گفت این خیابان از زمین اوقاف رد شده. قرار بوده چی بشه. اوقاف مالشه. دوست داشته توش خاک بریزه. صحبت از اوقاف شد این یاد آمد و الا شهرداری و یا سایر سازمانهامون هم در کل دست کمی ندارند.

 4. ایمان می‌گوید

  کاش صدا و سیما و رسانه ها کمی به این اتفاق واکنش نشان می دادند( در عوض تنها به مرگ جورج فواید در آمریکا پرداختند)و کاش ما ملت ایران یه ذره غیرت داشتیم

 5. سروش می‌گوید

  گر حکم شود که مست گیرند/ باید که هر انکه هست گیرند! آیا در مقابل زمین خواری های شهرداری تهران و سرداران سپاه هم با همین قطعیت برخورد می کنید؟ اگر چنین می کردید الان وضع مملکت این نبود. قبل از تخریب و حکم نباید شش ماه جلوتر به مردم خبر بدهید و به انها اجازه بدهید خانه و زندگی شان را جمع کنند؟ باید عین بختک روی زندگیشان بیفتید که زن بیچاره سکته کند؟ حالا چون وضع مالی اش بد نبوده حقش بوده که از استرس بمیرد؟ امیدوارم به سر خانواده خودتان بیاید تا مگر بفهمید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.