دلار و طلا روی سکوی پرش

دلار در صرافی‌های بانکی امروز (چهارشنبه) با ثبات قیمت نسبت به دیروز به بهای ۱۹ هزار و ۵۹۵ تومان فروخته شد.نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۴ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۹ هزار و ۴۹۵ تومان و فروش ۱۹ هزار و ۵۹۵ تومان بود. به گزارش خبرآنلاین قیمت خرید هر یورو نیز ۲۱ هزار و ۵۹۵ تومان و نرخ فروش آن ۲۱ هزار و ۶۹۵ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۲۱ هزار و ۶۲۴ تومان و هر دلار ۱۹ هزار و ۴۴۵ تومان اعلام شده است.همچنین هر حواله دلار در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته، ۱۶ هزار و ۴۲ تومان فروخته شد، حواله یورو نیز ۱۸ هزار و ۷۰۶ تومان به فروش رسید.

اما باید به دامنه تاثیر گذاری نوسانات قیمت دلار نیز توجه داشت. قیمت تاثیرگذار دلار بر قیمت کالاها را باید در صدور قیمت دلار روی حواله درک کرد که امروز حدود ٢٠۵٠٠ تومان بوده است.

نوسان طلا در ایران و جهان

همچنین به گزارش ایسنا هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم هم ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.هر عدد نیم سکه به قیمت ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی به قیمت ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۸۲۸ هزار و ۲۸۹ تومان و ارزش هر اونس طلای جهانی هم ۱۷۷۵.۱۴ دلار است.

از سوی دیگر به علت تقویت نگرانی‌های ناشی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و امید به اقدامات محرک بیشتر برای مقابله با خسارات اقتصادی، قیمت طلا به بالاترین رقم 8 سال گذشته رسید.

به علت تقویت نگرانی‌های ناشی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و امید به اقدامات محرکی بیشتر برای مقابله با خسارات اقتصادی، تقاضا برای طلا بالا رفته است و قیمت این فلز گران بها به بالاترین رقم 8 سال گذشته رسید.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 9.28 دلار افزایش 1777.69 دلار فروخته شد که بالاترین میزان از اکتبر 2012 به شمار می رود.

دنیل هاینس، تحلیلگر بانک ای‌ان‌زد گفت: «نگرانی در مورد موج دوم کرونا، به ویژه در آمریکا و همچنین در آمریکای لاتین، نگرانی‌ها در مورد ادامه ضعف در بهبود اقتصادی را تقویت کرده و این امر قطعا دارایی‌های امنی نظیر طلا را تقویت خواهد کرد.»

«ادامه حمایت بانک‌های مرکزی از طریق برنامه خرید اوراق و سیاست‌های انقباضی پولی احتمالا بازار را تقویت خواهد کرد و به وضوح نرخ‌ (بهره) را برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی پایین نگه خواهد داشت.»

بانک‌های مرکزی در جهان اقدامات محرک شدیدی اجرا کردند و نرخ بهره را پایین نگه داشتند و این عوامل به افزایش بیش از 16 درصدی قیمت طلا در سال جاری کمک کرد زیرا طلا تا حد زیادی به عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم و بازپرداخت ارز درنظر گرفته می‌شود.

استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت اقدام بعدی بر بازگرداندن سریع مردم به سر کار متمرکز خواهد بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.