بازدید از چرخ روشن تولید در «مارگارین»

در حاشیه بازدید از خط تولید شرکت «مارگارین» توسط امام جمعه خاورشهر و بخش دار بخش مرکزی شهر ری، از مشارکت متقابل برای بهبود وضعیت اقتصادی و خدمت رسانی به مردم سخن گفته شد

در کیلومتر سه جاده ورامین قد علم کرده است. دودکش های بلند و بود تند دود کارخانه «مارگارین»، برای هر نقطه ای از این منطقه، یک هویت است، گویی زندگی با همین ملاک نبض می زند و اهالی به گردشِ چرخ حیات خود و هر که از این کارخانه نان می خورند دلخوشند و امیدوار. «مارگارین» اولین شرکت تولید کننده روغن گیاهی در ایران است که با برندهای «خروس» ، «آفتاب» و «آفتاب طلایی» در بین مردم شناخته شده است. این شرکت که در دی ماه سال ۱۳۳۲ با ظرفیت تصفیه ۸ تن روغن گیاهی در روز پا به عرصه صنعت گذاشت و اکنون با همکاری کارشناسان مجرب توانسته است با ظرفیت تولیدی ۱۰۰۰ تن در روز ، میهمان بسیاری ازخانواده ها و صنایع مختلف کشور باشد.

بازدید از چرخ روشن تولید در «مارگارین»

صبح امروز، دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹، «حجت الاسلام والمسلمین یاسینی»، امام جمعه خاورشهر و «فاطمه فکوریان»، بخش دار بخش مرکزی شهر ری، از شرکت روغن نباتی «مارگارین» بازدید به عمل آوردند. در ابتدای این بازدید، امام جمعه خاور شهر و بخش دار منطقه، با حضور در یادمان شهدای شرکت «مارگارین» و ذکر فاتحه به مقام والای این شهیدان ادای احترام کردند. در ادامه نیز، میهمانان از خط تولید و تاسیسات تولیدی دیدن کردند و در جریان توسعه این مجموعه و نقش و سهم آن در زندگی افراد منطقه از لحاظ اقتصادی و اجتماعی قرار گرفتند. در حاشیه این دیدار، نماینده ولی فقیه در خاورشهر و بخش دار منطقه، با همراهی «حسن خلخالی» مدیرعامل شرکت «مارگارین» و معاونین و مدیران این شرکت از مخازن روغن، تصفیه خانه و دیگر بخش ها بازدید به عمل آوردند واز نزدیک با فرآیند تولید روغن و واحدهای مختلف کارخانه آشنا شدند.

همچنین توضیحاتی در رابطه با اقدامات، پیشرفت‌ها و سهم شرکت «مارگارین» به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های تولید روغن گیاهی مورد نیاز صنف و صنعت و یکی از بهترین‌ تولید کننده‌های روغن‌ مورد نیاز خانوار در میان شرکت‌های صنایع غذایی ایران به تیم بازدید کننده ارائه گردید. هم چنین در راستای تحقق برنامه ششم توسعه، از اهمیت نقش و تکریم زنان و استفاده از درایت بانوان در ارتقای نظام اقتصادی سخن به میان آمد.

نشستی برای مشارکت متقابل

در این نشست صحبت‌هایی پیرامون توسعه‌ مشارکت های متقابل میان بخشداری، روحانیت و مجموعه تولیدی «مارگارین» جهت همکاری طولانی مدت رد و بدل شد و در رابطه با نقش اثر گذار مشارکت با واحدهای تولیدی صنعتی به منظور ارتقاء نظام اقتصادی و خدمات رسانی به مردم کشورمان اظهاراتی صورت گرفت.

شرکت «مارگارین» در اقدامات عام المنفعه و در جهت تحقق مسئولیت های اجتماعی نیز با مدیران شهری همکاری گسترده داشته است. در همین راستا و به گواه «فاطمه فکوریان»، بخش دار شهر ری،  برای مبارزه با آسیب های اجتماعی در حوزه مواد مخدر و در بخش آموزشی، با همکاری مجموعه «مارگارین» اقدامات شایان توجه و راهبردی صورت گرفت. همچنین برای احداث مدرسه اوتیسم، شرکت «مارگارین» با بخش داری مرکزی شهر ری، مشارکت گسترده انجام داد. این تنها بخش کوچکی از اقدامات «مارگارین» در جهت پیشبرد مسئولیت اجتماعی به گواه مسئولان مربوطه است.

بخشداران - وب سایت فرمانداری ری

فکوریان درباره نقش دولت در صنایع مادر و استراتژیک به «فراز» می گوید: «کارخانه مارگارین با توجه به سابقه چندین ساله از پستی و بلندی های زیادی عبور کرده است اما هنوز هم حمایت های دولت می تواند در توسعه آن کارگشا باشد. استراتژی دولت با توجه به شعارهای هر سال بر مبنای تقویت تولید بوده مخصوصا در سطوح هایی که وضعیت تولیدشان در سبد خانوار وجود و تاثیر دارد . در ستاد اقتصاد مقاومتی دولت به مدیریت آقای اسحاق جهانگیری بارها این مسائل مطرح و استان ها و شهرستان ها کم بضاعت نیز در برنامه حمایتی قرار گرفته اند».

در بخش ارتقای نظام اقتصادی و در راستای شعار جهش اقتصادی و تولید ملی، «مارگارین» حتی در دوران رکود اقتصادی نیز چرخ تولید را روشن نگاه داشته و نیروهای خود را حفظ کرده است.

در همین راستا «حسن خلخالی»، مدیر عامل شرکت «مارگارین» به خبرنگار «فراز» می گوید:«مجموعه مارگارین تا این لحظه به طور مستقیم ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر پرسنل و پیامنکار دارد که بیشتر آن ها بومی هستند و از این لحاظ در جهت بهبود اشتغال می کوشد.همچنین بیش از ۳۰۰۰ نفر به واسطه تولید و مشارکت با این مجموعه در ارتباط کاری هستند».

مدیرعامل جدید مارگارین منصوب شد | بیدنا

خلخالی همچنین درباره نقش و تمکین دولت از تولید اظهار می کند: «بخش اعظم معضل تولید اکنون واردات است، وارداتی که به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی منتهی می شود که متاسفانه به دلیل معضل تحریم این مهم امروز با چالش های جدی مواجه شده است. اگر هم ارزی تعلق بگیرد ، ارزی نامرغوب است که به دلیل شرایط تحریم انتقال آن دو تا سه ماه زمان می برد. ضمن این که هزینه آن نیز بالاست. چالش ما با دولت در حال حاضر همین مساله تخصیص ارز است که امیدواریم تمهیداتی برای بهبود آن اندیشیده شود».

در حاشیه این نشست ، «حجت الاسلام والمسلمین یاسینی» درباره خودکفایی در اقتصاد به «فراز» می گوید: «هر کشوری اگر بتواند سطح تولیدات را در محدوده جغرافیایی خود بالا ببرد و متکی به خود شود، موفقیت گسترده ای را در نظام اقتصادی خود کسب کرده است، روندی که در ادامه می تواند به صادرات منتهی شود و ارزش افزوده نیز داشته باشد. ایران کشور ثروتمندی از لحاظ منابع و است و حتی در تولید مواد اولیه نیز می تواند متکی به خود باشد. در نهایت، فعالیت مجموعه های تولید چون «مارگارین» ، امتداد چرخ اشتغال و حمایت از نیروها آن هم در دوران حساس کنونی از لحاظ اقتصادی ستودنی است».

هم اکنون ۳۸ نوع محصول متنوع روغنی در دو بخش صنف و صنعت (B۲B) و مصارف خانوار (B۲C) در این شرکت تولید می‌شود که علاوه بر مطابقت با ضوابط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت ، با استاندارد های بین المللی نظیر CODEX از شرکت SGS سوئیس نیز انطباق داده شده است ، به همین سبب اینک محصولات «مارگارین» در بازار اغلب کشورهای خاورمیانه و حتی کشورهای اروپایی به چشم می خورد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.