بازی آتش و خون در کرانه مدیترانه

 

بیروت و بندر بیروت دیروز یکی از خونبارترین روزهای خود را از سر گذراند. روزی که شاید هرگز از خاطره تاریح پاک نشود.در کمتر از ۱۰ دو انفجار پیاپی بندر اصلی و مهم شهر را نه تنها ویران که به طور کامل نابود کرد. تصاویر بخش هایی از بندر که امروز پس از فرونشستن آوار و خاکستر دیده می شود ، نشان می دهد که تقریبا بخش هایی از بندر بیروت به طور کامل محو شده است.
شاید ساحل مدیترانه کمتر زمانی را چنین روز خونبار و غم انگیزی را بر خود دیده باشد. روزی که در آن نیمی از یک شهر ویران و به تلی از خاکستر تبدیل شد. هر چند هنوز دلیل رسمی برای وقوع این حادثه اعلام نشده است انفجار بندر بیروت پس از ۱۱سپتامبر یکی از بزرگترین انفجارها در تاریح یک کشور باشد.

بیروت دیروز روز غمباری را از سرگذراند اما این شهر که از آن به عنوان عروس شهرهای مدیترانه نام برده می شد روزگارهای بهتری را نیز از سر گذرانده بوده است، هر چند در یک سال اخیر کشور لبنان درگیر اعتراضات گسترده بود اما شاید کمتر کسی تصور می کرد با چنین ویرانی در بیروت رو به رو شود.
پادکستی که می شنوید ، روایتی است از آن چه دیروز بر بیروت گذشت و روایتی است از آن چه در این سال ها بر بیروت زیبا گذشته است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.