مگر کرونا فقط در تالارهای پذیرایی وجود دارد؟

گفت‌و‌گوی فراز با «خسرو ابراهیمی‌نیا» رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس

«دیگر حرف ما بر سر یک رقم مشخص خسارتی که درد دوران کرونا به تالارهای پذیرایی وارد شد نیست، من به شما می‌گویم صاحبان تالارها به لحاظ اقتصادی دیگر نابود شدند». این مطلب بخشی از اظهار نظر رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی در تهران است.

«خسرو ابراهیمی‌نیا» که نایب رییس دوم اتاق اصناف تهران نیز هست، به «فراز» گفت:«تالارهای پذیرایی طی هشت ماه گذشته و در بدترین وضعیت اقتصادی با اصرار ستاد ملی کرونا تعطیل بوده‌اند. حالا برای من بسیار عجیب است که ستاد ملی کرونا بار دیگر بر اقدام به تعطیلی تالارها تاکید کرده؛ مگر  طی هشت‌ماه گذشته تاکنون هیچ تالاری فعال مانده است»؟

ابراهیمی‌نیا در ادامه افزود:«تاکید می‌کنم ما مدعی این هستیم که تالارهای پذیرایی متخصص برگزاری مراسم‌ها و تجمعات، به خصوص در شرایط بحرانی کرونا هستند.در تالارها، هم فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت تخصصی و کارشناسی رعایت شده است و هم آن‌که با ضد عفونی‌های صورت گرفته بهترین محل برای  تجمعات است».

او در ادامه اظهار داشت: «اما با اتخاذ سیاست‌های اشتباه تالارها را مجبور به تعطیلی کردند و باعث شدند که صاحبان تالارها صد در صد زیان مالی ببینند، اما در عوض رستوران‌ها و کافه‌ها به راحتی فعالیت خود را ادامه می‌دهند. حالا آقایان در عجبند که به چه دلیل آمار ابتلا به کرونا بیشتر شده است»!

او در خلال صحبت‌های خود بارها این پرسش را مطرح کرد: «مگر کرونا فقط در تالاهای پذیرایی وجود دارد»؟ این مقام مسئول در اتاق اصناف تهران، در ادامه گفت‌و‌گو با «فراز»، همچنین تصریح کرد: «وضعیت تالارهای پذیرایی به شدت وخیم است و تالارداران با قرض و بدهی و فروش مال خود اقدام به حل مشکلات خود می‎کنند. باید توجه شود که حدود 600 واحد صنفی داریم که اگر هرکدام از این واحدها فقط 10 نیرو داشته باشند، چیزی حدود 6 هزار نفر بیکار و صدمه خواهند خورد».

آن‌طور که  ابراهیمی‌نیا توضیح داد «هر تالار پذیرایی در 3 ماه اخیر چیزی حدود 700 میلیون تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان دچار خسارت شدند.سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیاتی هیچ کمکی تاکنون به ما نکرده است؛ البته باید تاکید کنیم ما با وجود آن که ورشکسته شده‌ایم اما همچنان گوش به فرمان ستاد ملی کرونا هستیم به امید آن‌که تدبیری برای جبران خسارت اقتصادی تالارهای پذیرایی نیز اندیشیده شود».

او در پایان اظهار داشت: «خواسته ما از شهرداری تهران آن است که حداقل برای امسال از تالارهای پذیرایی عوارض و مالیات دریافت نکنند.چرا که افزایش هزینه‌ها برای ما کمر شکن شده است. با ادامه این روند دیگر توانی برای ایستادن نخواهیم داشت».

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.