دوئل بایدن و ترامپ در بازار ارز و سکه ایران

به گزارش اقتصاد نیوز، نوسانات بازار ارز و سکه تا دوشنبه آتی بیش از هر زمان دیگری وابسته به خبرها و شایعه های پیرامون انتخابات آمریکا خواهد بود.

همین مساله هم باعث شده است که برخی از کانال های اطلاعاتی معامله گران اقدام به انتشار نظرسنجی های غیراصیل و بعضا تحریف شده کنند. در یک سو، فروشندگان بیش از هر زمانی تاکید می کنند که شانس انتخاب بایدن به عنوان رییس جمهور آمریکا را دیگر نباید دست کم گرفت و در سوی دیگر، مالداران(کسانی که ارز دارند) تاکید می کنند که ترامپ 4 سال پیش هم پیش بیینی نظرسنجی ها را ناکام گذاشت و این بار هم چنین اتفاقی رخ خواهد داد.

خواست سیاست گذارهم به نظر می رسد به گروه دوم نزدیک تر باشد، چرا که در هفته قبل در برابر افت قیمت ها مقاومت خاصی نکرد و حتی بر طبل افت قیمت ها کوبید.

برنده یک هفته آتی بازارها، معامله گرانی خواهد بود که موج قوی تر خبری در بازار ایجاد کنند یا در واقعیت، اتفاقاتی در انتخابات آمریکا رخ دهد که پیروز میدان انتخابات بیش از گذشته مشخص تر شود. با این حال، می توان به نشانه هایی هم برای حرکت دلار در روز جاری فارغ از تحلیل های انتخاباتی تکیه کرد.

برخی از معامله گران عنوان می کنند، بازار در 2 روز انتهایی هفته گذشته تنها یک پولبک زده و از روز شنبه بار دیگر وارد فاز ریزشی شده است. پولبک در یک جمله به معنای بوسه خداحافظی است؛ یعنی به عنوان مثال پس از یک ریزش کمی صعودی می شود و پس از آن با شدت بیشتر در جهت نزولی قرار می گیرد. برگشت موقت در فاصله این دو ریزش«پولبک» خوانده می شود. با این حال، عده زیادی از فعالان هم باور دارند، بازار دچار ریزش خاصی نخواهد شد. از نگاه آن ها هم چنان ریسک پیروزی ترامپ قوی است و همین یک عامل می تواند قیمت دلار را بالا نگه دارد.

امروز مشخص می شود بازار در کانال 28 هزار تومانی مورد حمایت قرار می گیرد یا بار دیگر به کف هفته قبل یعنی کانال 27 هزار تومانی می رود؛ وقوع احتمال دوم، کف دیگر دلار یعنی محدوده 26 هزار و200 تومانی را فعال می کند. ماندن بالای 28 هزار تومان شانس بازگشت به کانال 29 هزار تومانی را زنده نگه می دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.