مرغ نخرید، ارزان می‌شود

ایلنا نوشت امروز حبیب اسدالله‌نژاد، نایب رئیس کانون سراسری مرغ داران گوشتی کشور خبر داد که امکان دریافت مستقیم نهاده‌ها برای مرغداران خرد فراهم شده است.ایجاد سامانه بازرگاه قدم مهمی بود که وزارت جهادکشاورزی برای سروسامان دادن بازار نهاده‌های دامی و حذف واسطه‌ها برداشت تا نهادها با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد،

به گفته اسدالله‌نژاد؛ تا کنون تعداد زیادی از مرغداران اقدام به ثبت سفارش کرده و اکنون منتظر اعلام زمان تحویل نهاده‌ها هستند.
وی میزان تحویل نهاده به ازای هر مرغ گوشتی را ۴ کیلوگرم برای یک دوره ۴۰ روزه عنوان کرد.
اسدالله‌نژاد تاکید کرد: با توجه به اعتراض مرغداران درباره میزان ناکافی نهاده‌های تحویلی و در نظر گرفتن دوره ۴۰ روز به زودی این ارقام اصلاح خواهد شد.

وی از دیگر ایرادهای وارده بر سامانه بازرگاه را طولانی بودن فرایند تحویل نهاده به مرغداران عنوان کرد که با توجه به نیاز روزانه آن‌ها به تامین خوراک مورد نیاز، باید تحویل‌ها در کوتاه‌ترین زمان انجام شود.

زمانی که کالا را در «بازارگاه» عرضه می‌کنید حدود یک هفته تا ۱۰ روز طول می‌کشد تا دارندگان حواله و مصرف کنندگان و واحدهای تولیدی مراجعه و به خرید کالا اقدام کنند و این طولانی شدن فرآیند در تضاد با اهداف تسریع در توزیع کالاهای اساسی است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.