«بام‌لند» هزینه از جیب شهروندان به کام خواص خاص

آیا قوه قضاییه قرارداد بام‌لند با شهرداری را فسخ یا اصلاح می‌کند؟

بام‌لند؛ غرب تهران، حوالی دریاچه‌چیتگر، جایی که است میلیاردها پول متعلق به شهروندان تهران گم می‌شود. پروژه‌ای عظیم که قرارداد آن سال ۹۲ و در زمان شهرداری محمدباقر قالیباف میان یک شرکت خصوصی و شرکت عمرانی کارکنان وابسته به شهرداری تهران بسته شده است. از شرکت خصوصی نیز نامی در میان نیست اما مجری طرح گروه «توسعه مهندسی بام» بوده که خود از شرکت‌های زیرمجموعه زیادی تشکیل می‌شود.

بر اساس این قرارداد شرکت خصوصی مجاز به احداث ۱۷ هزار متر مربع بنا در اطراف دریاچه چیتگر بوده است. زمان بهره‌بردای این پروژه نیز ۲۵ سال در نظر گرفته شده است و شهرداری تهران زمین و پروانه ساخت را در اختیار شرکت خصوصی قرار داده است. البته به دلیل اینکه شهرداری یک طرف قرارداد بوده پروانه ساختی هم صادر نشده است.

سال ۹۶ یعنی زمان افتتاح فاز اول پروژه اما به جای ۱۷ هزار متر مربع پروژه روی ۳۷ هزار متر مربع بنا شده است. تا امروز طبق بررسی‌ها بیش از ۴۰ فروشگاه پوشاک و غیره در بام لند افتتاح شده‌اند. این مجموعه همچنین بیش از ۳۰ کافه و رستوران نیز دارد. حال باید پرسید سهم شهرداری تهران از این پروژه تجاری و توریستی پرزرق‌وبرق چیست و چطور شهرداری تن به قراردادی سراسر ضرر داده است؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.