هشدار وقوع بهمن در برخی جاده‌ها در پایان هفته

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به وقوع بهمن در ارتفاعات رشته کوه البرز و بارش برف و کولاک و رخداد مه در دیگر جاده‌ها هشدار داد.
مرکز مدیریت راه‌های این سازمان اعلام کرد: از اواخر وقت امروز چهارشنبه تا جمعه سوم بهمن، بارش برف، کولاک برف و رخداد مه همچنین کاهش دید افقی، وزش باد شدید با سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات رشته کوه البرز پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی تغییرات جوی جاده‌ها، از اواخر وقت امروز تا جمعه سوم بهمن، بارش برف، کولاک برف و رخداد مه همچنین کاهش دید افقی، وزش باد شدید با سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات رشته کوه البرز پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین حاکم خواهد بود.

بر اساس این گزارش، پیش بینی بارش برف و باران در محور‌های کندوان، فیروزکوه، هراز و آزادراه قزوین-رشت در این مدت وجود دارد.
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: تمهیدات لازم برای حضور به موقع راهداران و فعالیت آن‌ها در جاده‌ها، اندیشیده شده است و در این باره هماهنگی برای گشت‌زنی ناوگان راهداری، هماهنگی برای استقرار ماشین آلات راهداری و آمادگی کامل راهدارخانه‌ها انجام شده است.

این سازمان همچنین اعلام کرد: به راننده‌ها و مسافران جاده‌ای توصیه می‌شود حتما قبل از حرکت، آخرین اطلاعات وضعیت راه‌ها را از سامانه اطلاع رسانی ۱۴۱ کسب کنند.

سازمان راهداری به رانندگان توصیه کرد: حتما هنگام رانندگی احتیاط لازم را داشته باشند و اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار دهند و همچنین خودرو‌ها باید به زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.