بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چیست؟

بازار ارز دیجیتال (Cryptocurrency) در سال 2009 با راه اندازی پروژه ای که بیت کوین (BTC) نام گرفت، متولد شد.

ارز دیجیتال، یک ارز غیرمتمرکز رمز گذاری شده مجازی است که قابل انتقال از یک فرد به دیگری است.

از زمان راه اندازی بیت کوین تا کنون، بسیاری از مردم جهان به بازار رمزارزها وارد شده اند. در کنار بیت کوین، اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC) و ریپل (XRP) نیز از دیگر ارزهای برتر بازار ارز دیجیتال هستند.

با توجه به تعداد بسیار زیاد ارزهای دیجیتال در بازار – 5392 ارز- برای بسیاری از مردم، به ویژه برای آنها که تازه می خواهند به این بازار بپیوندند، مشکل است که تصمیم بگیرند، کدامیک از آنها را برای خرید و فروش انتخاب کنند.

بازیگران جدید بازار نیز با تبلیغ ارز خود به عنوان بهترین ارز پس از بیت کوین، این تصمیم گیری را دشوارتر می کنند.

تعیین سطح ریسک لازمه یافتن بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری
با توجه به تعداد بسیار زیاد رمز ارزها در بازار، بیت کوین هم پرنوسان ترین و هم باثبات ترین رمزارز است. سرمایه گذاری در بیت کوین، یک سرمایه گذاری ایمن تلقی می شود، زیرا قدیمی ترین ارزدیجیتال است و قیمت آن نیز نزدیک بالاترین رکورد ثبت شده تا کنون (20,000 دلار) است.

آلتکوین ها (altcoins)، ارزهای دیجیتالی هستند که پس از بیت کوین به بازار معرفی شده اند و از میان آنها، اتریوم، لایتکوین و ریپل باثبات تر هستند.

توصیه می شود، با خرید ارزهای دیجیتال مختلف، ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهید.

برای تقویت سبد (portfolio) سرمایه گذاری باید روی یک یا چند ارز دیجیتال باثبات تر سرمایه گذاری کنید.

ارزهای دیجیتال باثبات طراحی شده اند تا از ارزهای بدون نوسان تقلید کنند. این کار، نوسان قیمت را به حداقل می رساند و آنها را به گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل می کند.

بررسی مستقل بازار
در حالی که گوش دادن به صحبت های نمایندگان یک شرکت و در نظر گرفتن نقطه نظرات کارشناسان مهم است، اما هیچ چیزی به پای قضاوت و انتخاب بر اساس یک تحقیق مستقل نمی رسد.

بنابراین، قبل از تصمیم برای خرید بیت کوین، اتریوم یا هر ارز دیگری، به جداول تاریخی آن که روند پارامترهای مختلف در طول زمان را نشان می دهند، نگاه کنید.

باید علاوه بر قیمت، به ارز دیجیتال در گردش و ارزش بازار (market cap) آن ارز نیز نگاه کرد. ارزش بازار یک ارز دیجیتال از حاصل ضرب قیمت آن در کل تعداد پول در گردش به دست می آید.

به دنبال ثبات باشید و به روند قیمت در طول زمان نگاه کنید و توجه داشته باشید که یک ارز دیجیتال ممکن است هنوز در مرحله رشد باشد و روند در حال رشدی را ثبت کند.

ممکن است یک ارز دیجیتال در سابقه تاریخی خود اوج ها و سقوط های شدید ارزش بازار را تجربه کرده باشد. از خرید این ارزهای دیجیتال خودداری کنید.

هر چه می توانید در مورد شرکت هایی که ارز دیجیتال به بازار معرفی کرده اند، تحقیق کنید و ببینید در صدد حل چه مشکلاتی هستند.

به دنبال شرکت هایی باشید که دارای فناوری نوآورانه و پشتوانه ایده قوی هستند. ببینید مدیران شرکت چه کسانی هستند و چه رزومه ای دارند، تیم فنی شرکت چه ویژگی هایی دارد و سابقه مدیرعامل شرکت چگونه است.

منتظر عرضه اولیه ارزهای دیجیتال باشید
عرضه اولیه سکه (Initial coin offering) فرایندی است که در آن یک شرکت -به ویژه یک استارتاپ- می کوشد با فروش یک ارز دیجیتال، سرمایه خود را افزایش دهد. سرمایه گذاران معمولا این ارزها را به امید افزایش قیمت در آینده یا برای پرداخت در مقابل خدماتی که در آینده از شرکت مذکور می گیرند، خریداری می کنند.

مانند بازار سهام، ارز دیجیتال شرکتی را بخرید که می تواند در مقابل سرمایه گذاری به شما بازدهی و خدمات بدهد.

وقتی ارز دیجیتال مناسب را انتخاب کردید، عرضه های اولیه، فرصت خوبی برای خرید و سرمایه گذاری هستند.

بازار ارزهای دیجیتال ناشناخته را نگاه کنید
اگر عرضه اولیه را از دست داده اید، این شانس را دارید که از بازار ارز دیجیتال خرید کنید. در بسیاری از بازارهای شناخته شده رمزارز، ارزهای دیجیتال محدودی خرید و فروش می شود. شاید بتوانید یک موقعیت سرمایه گذاری بهتر در یک بازار کمتر شناخته شده به دست آورید.

برای محافظت از سرمایه گذاری، تحقیقات مستقل روی این بازارها انجام دهید و به کسانی که این بازارها را اداره می کنند، نگاه کنید.

برای خرید ارز دیجیتال هوشیار و مراقب باشید
انتخاب اینکه کدام ارز دیجیتال یا آلتکوینی برای سرمایه گذاری مناسب است، ممکن است کار دلهره آوری باشد. به اطلاعات و حقایقی که در دست دارید تکیه کنید و بر اساس احساس تصمیم نگیرید.

وقتی ارز دیجیتال مناسب برای خرید را انتخاب کردید و وقت خرید فرا رسید، همچنان هوشیار باشید و تمامی اخبار مربوط به سرمایه گذاری خود را نیز در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که رشد قیمت آلتکوین ها به اندازه قیمت بیت کوین نیست و برخی از آنها تازه کار خود را شروع کرده اند

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.