اگر رعایت نکنیم فروردین امسال بدتر از سال پیش خواهد شد

گفت‌و‌گوی «فراز» با «مسعود مردانی » عضو ستاد مبارزه با کرونا

پس از یک سال از ادامه بحران کرونا در کشور، به نظر می رسد که مردم از تحمل آن خسته شده اند و رعیات پروتکل ها به حداقل رسیده است. بر پایه ارزیابی‌ها خسارت بحران کرونا به واحدهای صنفی ایران تا پایان سال به بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. بحران کرونا تقریبا به تمام بخش‌های اقتصاد ایران آسیب رسانده و تجارت خارجی را ۲۰ میلیارد دلار کاهش داده است.

این درحالی است که ستاد مبارزه با کرونا از آغاز موج چهارم کرونا در آینده ی نزدیک خبر می دهد. مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به کاهش شیوع کرونا تا دوهفته پیش  به «فراز گفت:« از هفته گذشته تا کنون متوجه شدیم که موارد جدید ابتلای به ویروس کرونا به صورت یک پیک افزایش یابنده در تهران و سایر نقاط کشور مشاهده شد. بر همین اساس ما احتمال شروع موج چهارم شیوع ویروس کرونا را در کشور دادیم.»

او با هشدار به مردم برای رعایت پروتکل ‌های بیشتر  افزود:«در حال حاضر هم باید هشدار داد که بدون رعایت همه جانبه مردم و تکرار مسافرت ها ممکن است که دوباره شاهد پیک دیگری باشیم. اگر رعایت نکنیم، فروردین امسال بدتر از سال پیش خواهد بود. مردم باید در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند و مثل گذشته فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.»

در ۲۴ ساعت اخیر، ۷۱ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا امروز، آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۵۷ هزار و ۸۰۷ تن رسیده است. همچنین تا به امروز یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۳۷۴ تن بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا از اسفند ماه 98 مهامان  ناخوانده ایران بود و بر اساس آمار رسمی  غیر رسمی حداقل 2 دو سال آینده مهمان ما ایرانیها خواهد بود.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.