آیین اختتامیه جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی

جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی با حضور مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش، عضو هیات عامل بانک ملی ایران، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های دیگر در سالن فردوسی بانک ملی ایران برگزارشد. در این مراسم ضمن ارایه گزارش از فرآیندهای منحصر به فرد جشنواره، ایده‌های منتخب طلایی، نقره‌ای، برنزی و شایسته تقدیر از شرکت کنندگان که شامل دانش‌آموزان، اولیا و مربیان سراسر کشور، مدارس ایرانی خارج از کشور و مدارس دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و دانشجو، معلمان دانشگاه فرهنگیان مورد تقدیر و حمایت قرار گرفتند.

جشنواره ملی خلاقیت و نوآوری با مشارکت کانون جوانه‌های بانک ملی ایران و آموزش و پرورش برگزار شد. کانون جوانه‌ها یک محصول منحصر به فرد که حاصل دور اندیشی مدیران بانک ملی با هدف آموزش مفهوم پایه اقتصادی و تقویت هوش مالی دانش‌آموزان طراحی شده است تا نوجوانان ما از این محصول استفاده کنند.
امروزه بعد از گذشته سال‌ها تقریبا دو میلیون و پانصد هزار کاربر عضو کانون جوانه‌ها هستند که با پیگیری و دور اندیشی مدیران بانک ملی ایران، کانون جوانه‌ها یک اپلیکیشن تبدیل شد به نام هپ در این اپلکیشن کودکان و نوجوانان آموزش می‌بینند که در پنجمین دوره جشنواره نوآوری محصول برتر ایرانی که هر ساله در دانشگاه شریف برگزار می‌شود موفق به اخذ تندیس طلا شد.
صیدلو مدیر کل محترم آموزش و پروش شهرستان‌های استان تهران در مورد بیماری کووید۱۹ نطق کردند و اثرات این ویروس را از منظرهای متفاوت مورد بررسی قرار دادند و افزودند این ویروس به انسان‌ها آموزش داد که سرنوشت همه ما به هم گره خورده و افزود خلاقیت باعث شد که انسان‌ها از غارها خارج شوند. ما با به دانش‌آموزان این اطمینان را بدهیم که خلاقیت آن‌ها دیده می‌شود و مورد تشویق قرار می‌گیرد.

خانم دکتر سلمانی دبیر جشنواره ملی خلاقیت و نوآوری گفت: «جشنواره ملی خلاقیت پاسخی است که حاصل تجربیات معلمان است ارایه آموزش تخصصی پایه تفکر و حمایت از ایده‌ها این جشنواره در سه حوزه موفق عمل کرده است رها نکردن دانش‌آموزان بعد از جشنواره سهولت شرکت در جشنواره و رایگان و غیر حضوری بودن شرکت در این جشنواره و ایجاد امکانات مالی و روانشناسی در ادامه جشنواره مهندس خاتونی معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران برای سخنرانی با تشویق حضار به روی سن رفت و گفت: «در سال 1391 پروژه در بانک ملی استارت زدیم و به این فکر کردیم که حضور دانش‌آموزان می‌تواند در صنعت مالی کشور موثر باشد هدف از این کانون جوانه‌ها این است که دانش‌آموزان کشور با صنعت مالی کشور آشنا شوند و مواره حلقه مالی در میان کسب و کار را آموزش ببینند اپلیکیشن هپ شامل مدارس کسب و کار، کتابخانه دبجیتال و آموزش هوش مصنوعی که امروز تبدیل به یک اپلکیشن شده است به نام هپ و بانک ملی سعی کرده که دانش‌آموزان را با مباحث اقتصادی آشنا شوند.

بانک ملی ایران با مسوولت اجتماعی به صورت صد در صد و با علم و آگاهی در کنار نظام آموزشی حضور دارد
دکتر کمرئی معاون آموزش متوسطه، در سخنرانی خود گفت: «کار آفرینی از خلاقیت آغاز می‌شود و به نوآوری ختم می‌شود خلاقیت یک عنصر گم شده در کشور ما است که با کمک بانک ملی در عرصه آموزش و خلاقیت اقداماتی صورت گرفته که ما امیدواریم این آموزش‌ها و ایجاد خلاقیت‌ها در کشور به ثمر برسد.
در پایان این مراسم از دانش‌آموزان خلاق معلمان و مدیران تجلیل شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.