اجرای برنامه احمدی‌نژاد به دست کلانتری

محمد درویش (زاده چهارم بهمن ماه ۱۳۴۴ تهران) یکی از شناخته‌شده‌ترین پژوهشگران و کنشگران محیط زیست کشور است. او که تا دو سال پیش مدیریت دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده داشت، منتقد جدی طرح انتقال آب خزر به کویر سمنان است. آنچه می‌بینید بخش نخست گفتگوی «فراز» با این کویرشناس است.

او می‌گوید «طرح انتقال آب خزر به سمنان» اولین بار در «دولت اول احمدی‌نژاد» مطرح شد که درنهایت اگر چه در سال ۱۳۹۱ به «تخصیص آب» انجامید، اما منوط به ارزیابی «سازمان حفاظت محیط‌زیست» شد.
در اوایل دولت یازدهم، «معصومه ابتکار»، این طرح را به دلیل تبعات زیست‌محیطی و اجتماعی از دستور کار خارج کرد اما با مخالفت رییس‌جمهوری مواجه شد. یکی از دلایل جابه‌جایی خانم ابتکار در دولت دوازدهم همین مخالفت بود.
در ۱۷ مهر ماه سال جاری جلسه‌ای با حضور دو نفر از مدیران کل سازمان محیط‌زیست، خانم ترابی نماینده وزارت نیرو و نماینده پیمانکار برگزار شد و اجرای این طرح منوط به اجرای شش درخواستی شد.
در اتفاقی عجیب، در ۱۸ مهر ماه (درست روز پس از این جلسه) طی نامه‌ای از سوی «عیسی کلانتری» و با استناد صورت‌جلسه مذکور، رییس سازمان محیط‌‌زیست، موافقت خود با اجرای طرح را اعلام کرد!
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.