از میز ریاست هلال احمر تا اوین

فراز: هاشم یکه‌زارع، علی‌اشرف پوری‌حسینی و حالا سعید پیوندی. رییس جمعیت هلال‌احمر سومین مدیر ارشد دولت روحانی است که پس از کنار گذاشته شدن از سمت‌اش، بی‌درنگ بازداشت می‌شود.

یکه‌زارع مدیر عامل پیشین شرکت ایران خودرو بود با اعلام که مرداد ماه گذشته سخنگوی دولت از برکناری او به دلیل آنچه «افزایش قیمت محصولات» نامیده شد از سمت خود برکنار شد. او ساعتی پس از برکناری در دفتر کار خود بازداشت شد. پوری حسینی، رئییس پیشین سازمان خصوصی‌سازی نیز مرداد ماه استعفا داد و ساعاتی بعد خبر دستگیری‌اش منتشر شد. اتهام او «خصوصی‌سازی‌های بدون ضابطه و افسارگسیخته و واگذاری‌های رانتی به افراد خاص» اعلام شده است.

بعد از ظهر روز سه شنبه، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر در توئیتی نوشت: «رییس جمعیت هلال احمر برای حفظ سرمایه اجتماعی این نهاد و ایجاد فضایی مناسب‌تر برای کار موثر، استعفای خود را به رییس‌جمهور تقدیم کرده است. در صورت پذیرش ایشان، ادامه مسیر قانونی از سوی شورای عالی هلال احمر دنبال خواهد شد.»

زمان زیادی از از انتشار این خبر نگذشته بود که رسانه از بازداشت او خبر دادند. به نوشته آن‌ها علی اصغر پیوندی به دلیل آنچه «تخلفات مالی گسترده در زمان تصدی جمعیت هلال احمر» نامیده شده توسط یک نهاد امنیتی بازداشت شد. آنطور که برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند، پیوندی توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده است. گفته شده پیوندی قصد داشت به ژنو سفر کند که متوجه شد ممنوع الخروج است. او پیش ازین با وثیقه آزاد بود.

پیوندی کیست

علی ‌اصغر پیوندی زاده روستای سرخه استان سمنان است. همان روستایی که حسن روحانی، رئیس جمهوری هم اهل آنجاست. شاید به همین دلیل است که شایع شده بود او پسر عمه روحانی است. هر چند او در گفتگو با رسانه ‌ها این نسبت خویشاوندی را رد کرد. او که متخصص گوش و حلق و بینی است علاوه بر ریاست جمعیت هلال احمر، رئیس سزامان نظام پزشکی استان تهران نیز هست. شهریور ماه امسال بود که رسانه‌ها از احضار پیوندی به دادگاه نوشتند. یاشار سلطانی مدعی شد که پیوندی با منشی مطب شخصی خود، قرار داد ماهیانه صد میلیون تومان منعقد کرده است. گفته می‌شود این فرد که پژمان اردبیلی نام دارد، نامزد دختر پیوندی نیز هست.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.