بیت کوین با چاشنی انفجاری

بر خلاف دیگر بازارهای جهانی، به نظر می رسد ویروس کرونا موجب رشد قیمت بیت کوین شده است

بیت کوین نه تنها تحت تاثیر ویروس کرونا دچار ریزش نشد بلکه این ویروس دلیلی بر افزایش قمیت آن شد. کارشناسان معتقدند که بسیاری از فعالان بازار سرمایه چین، قصد دارند سرمایه های خود را از این کشور خارج کنند تا در اثر آینده مبهم اقتصاد چین ضرر نکنند. با توجه به آنکه خروج سرمایه از چین کاری بسیار مشکل است آنها سرمایه های خود رااز طریق بیت کوین از چین خارج می کنند. از سویی دیگر با اصلاح بورس های جهانی، کاهش قیمت نفت، فلزات اساسی و حتی طلای جهانی، سرمایه ها از این بازارها خارج شده و در بیت کوین سرمایه گذاری می شوند. دلیل دیگر هالوینک است. هالوینک به معنای نصف شدن میان تولید بیت کوین است که هر 4 سال یکبار اتفاق می افتد. این امر موجب افزایش قیمت بیت کوین تا نیمه دوم اسفند ماه می شود. هالوینک در اردیبهشت ماه اتفاق می افتد.

رشد بیت کوین

با توجه به شرایطی که ویروس کرونا برای بازار سهام های آسیایی و سرمایه داران ایجاد کرده است ترس از این ویروس سرمایه داران را هر چه بیشتر به سمت ارزهای دیجیتال سوق می دهد و احتمال انفجار ارزش بیت کوین در روزهای آینده بسیار بالا است.

به گزارش راشاتودی، بیت کوین که سردمدار ارزهای دیجیتال است در روز دوشنبه گذشته با سقوط بازار سهام چین به اوج خودش رسید.

مدت کوتاهی پس از بازگشایی بازارها در هونگ کنگ ارزش بیت کوین به ۹ هزار و ۶۰۸ دلار رسید که از ماه اوکتبر گذشته تا کنون ارزش بیت کوین انقدر بالا نرفته بوده است و از سال ۲۰۱۲ تا کنون نیز این ارز دیجیتال نتوانسته چنین جهشی را تجربه کند و می توان گفت بیت کوین سال ۲۰۲۰ را بهتر از این نمی توانسته شروع کند.

دلیل اصلی انفجار ارزش بیت کوین ترس و عصبانیت سرمایه داران در بازار است که با سقوط بازار سهام چین از ارزش دارایی های آن ها کاسته شده است و برای جلوگیری از ضرر بیشتر به دنبال دارایی امنی می گردند تا در آن سرمایه گذاری کنند و با افزایش سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال ارزش بیت کوین طی چند روز به طور نجومی افزایش یافته است.

هر چقدر که اطمینان سرمایه گذاران به بازارهای سهام کم تر می شود بازارهای دیجیتال بیشتر رشد می کنند و شاهد افزایش ارزش بیت کوین طی چند روز آینده خواهیم بود.

هالوینگ و کرونا عوامل رشد بیت کوین

کاوه مشتاق، فعال ماینینگ به فراز گفت: بیت کوین در حال حاضر تبدیل به یک محل فرار سرمایه شده است. افرادی که قصد دارند سرمایه خود را از چین خارج کنند از طریق بیت کوین اقدام می کنند.

او افزود: خروج سرمایه از چین به راحتی امکان پذیر نیست مگر از طریق بیت کوین؛ چراکه در حالت معمول خروج سرمایه از چین بسیار مشکل است.

هراس از آینده اقتصادی چین

مشتاق در ادامه بیان کرد: بسیاری از سرمایه گذاران در چین از آینده اقتصادی این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و تاثیر منفی آن بر اقتصاد این کشور در هراس هستند و به همین دلیل در حال خروج سرمایه هایشان از چین هستند. در مقابل به دلیل حجم بالای خریدهای بیت کوین بر اثر خروج سرمایه از چین، بیت کوین گران شده است.

ورود سرمایه های سرگردان به بازار بیت کوین

او در رابطه با تاثیر ریزش بورس های بزرگ جهان بر قیمت بیت کوین گفت: بورس های بزرگ دنیا ریزش داشته اند و سهامداران از ترس ضرر، سرمایه های خود را خارج کرده اند. این سرمایه های سرگردان باید در یکی از بازارها سرمایه گذاری شوند، یکی از آنها بیت کوین است.

هالوینگ سبب رشد قیمت بیت کوین می شود

مشتاق با پیش بینی رشد قیمت بیت کوین طی روزهای آینده تاکید کرد: فعالان بیت کوین باید در نظر داشته باشند که تا هالوینگ ( اردیبهشت سال بعد قرار است میزان تولید بیت کوین نصف شود، این اقدام هر 4 سال یکبار اتفاق می افتد) افزایش شدید قیمت بیت کوین را شاهد باشیم. البته این افزایش قیمت دوماه قبل از هالوینگ رخ می دهد و پیش از هالوینک به اوج می رسد نه در زمان هالوینگ. تمامی فعالان بیت کوین نیز از این زمینه آگاهی دارند.

او پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا نیمه دوم اسفند به اوج برسد.

 

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.