متهم در جایگاه طلبکار

چرا نیلی به‌جاب پاسخگویی درباره فاجعه دلار، کاهش قیمت را عادی جلوه می‌دهد؟

اواسط سال 96 تا اواسط سال 97 را باید سیاه ترین مقطع دولت روحانی در حوزه اقتصادی قلمداد کرد. مقطعی که در آن، قیمت دلار از حدود 3800 تومان تا مرز 20 هزار تومان بالا رفت. این بی‌ثباتی کم‌سابقه روی سایر بازارها نیز تاثیر عمیقی گذاشت و قدرت خرید مردم را به‌شدت کاهش داد.

بی‌تردید سیاست‌های پولی دولت روحانی در به‌وجود آمدن این وضعیت تاثیر بسزایی داشته است. سیاست‌هایی که یکی از مهمترین طراحانش کسی نبود جز مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رییس جمهوری.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
 1. ناشناس می‌گوید

  این تیکه تعریف و تمجید از سیاستهای فعلی بانک مرکزی اگر نبود، ممکن بود نفهمیم که این داستان سرایی داره از دکتر همتی رئیس بانک مرکزی، آب میخوره.
  خیلی داره تلاش میکنه که با استفاده از اخباری که عمیقا میدونه درست نیست خودش رو مطرح کنه. این وسط یه خوش خدمتی هم کرده باشه به بعضیا که اوضاعش بهتر هم بشه.
  همتی خوب میدونه که مشاور رئیس جمهور عملا کاره ای نیست در تعیین سیاستهای ارزی. تیم سیاستهای ارزی بانک مرکزی که مدیریت روزانه بازار ارز به عهدشه چه ربطی داره به مشاور که تو موسسه مدیریت و برنامه ریزیه؟ چقدر چرند آخه؟
  خوب میدونه که اگر چه سیف در مدیریت بازار ارز ضعیف عمل کرد ولی اصولا بازارهای مالی مثل بازار ارز به اخبار واکنش نشون میدن و نه خود اتفاق.
  مثلا وقتی خبر بهم خوردن تحریم میاد، این انتظارات از تحریم هست که در لحظه تقاضای ارز رو زیاد میکنه و وقتی خود اتفاق میفته دیگه، اتفاق خاصی تو بازار ارز نمیفته. دیگه مردم هم به تجربه این رو فهمیدن. این گزارشگر فکر کرده داره با دسته کورا حرف میزنه؟
  بعلاوه دکتر نیلی اول پاییز 96 از دولت خارج شده بود. همه دیگه اینو میدونن.

 2. ناشناس می‌گوید

  امیدوارم نظراتی که پشت پرده این فیلم رو افشا میکنه مثل نظر قبلی اینجانب فیلتر نشه.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.