دیوار دو رنگ بورس

شاخص کل بازارسرمایه ایران با وجود ریزش بورس های جهانی همچنان به رشد ادامه می دهد

حتی ریزش بورس های جهانی در روز گذشته، کرونا، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، خسارت های اقتصاد جهانی کلان، انتخابات آمریکا و ضررهای صنعت گردشگری، صنعت خودرو و ….. نیز بر بازار بورس ایران تاثیری برجای نگذاشت و این بازار همچنان به رشد خود ادامه می دهد. البته تردیدهای بسیاری در زمینه این رشد وجود دارد که آیا سیاسی و مربوط به انتخابات است یا تاثیر تورم سال آینده که هنوز نیامده است!

شاخص کل بورس در روز شنبه ۲۶ بهمن با ۲.۹۰۹ واحد رشد به ۴۶۱.۹۸۸ واحد رسید. ساعت ۹ شاخص کل ۴۵۹.۰۷۹ واحد بود. ساعت ۹:۱۵ شاخص کل به ۴۶۵.۹۷۸ واحد رسید. ساعت ۹:۳۵ شاخص کل به ۴۶۵.۵۰۱ واحد رسید و سپس شاخص کل روند نزولی پیدا کرد.به طوری که در ساعت ۱۰:۲۵ شاخص کل به ۴۶۱.۴۰۸ واحد کاهش یافت. ساعت ۱۲:۱۰ شاخص کل ۴۶۱.۷۰۳ واحد شد و سپس با اندکی افزایش قیمت، شاخص کل در ساعت پایانی بازار به ۴۶۱.۹۸۸ واحد رسید.

تعداد معاملات در بازار بورس ایران ۳۹۳.۵۵۵، ارزش معاملات ۳۹.۱۷۱.۴۹۳ میلیارد ریال و حجم معاملات  ۶.۲۲۹.۳۶۷ میلیون سهم بود.

شاخص کل فرابورس نیز امروز با ۱۰۱ واحد رشد به ۵.۹۱۶ واحد رسید. تعداد معاملات ۳۹۳.۵۵۵، ارزش معاملات ۳۴.۶۰۲.۴۷ میلیارد ریال و حجم معاملات ۲.۶۷۵.۳۱۴ میلیون سهم بود.

رشد دیگر شاخص ها

شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) ۱۲۳.۲۸۱.۶۷ واحد بود که ۷۷۶.۱۹ واحد افزایش داشت. شاخص کل هموزن ۱۵۰.۰۳۲.۳۹ واحد بود که ۱۱۰۱.۶۴ واحد افزایش داشت. شاخص قیمت هموزن نیز با ۷۳۴ واحد رشد به ۱۰۰.۰۶۱.۳۹ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با ۳۱۶۱ واحد افزایش به میزان ۵۵۸.۸۹۵.۸۴ واحد رسید. شاخص بازار اول ۳۳۲.۰۰۲.۰۶ واحد بود که ۱۰۴۸ واحد رشد داشت. شاخص بازار دوم نیز ۹۵۶.۴۹۱.۸۰ واحد بود که ۱۰.۶۸۵ واحد افزایش داشت.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل رمپنا، اخابر، وامید، وبملت بودند.

صف های خرید و فروش

نمادهای ومهان، ارفع، شتران، کلر، وسبحان، هرمز، کرماشا، وملل، شاراک، دزهراوی، بورس، ولیز، نبروج، خفنر، غالبر، ثتران، حخزر، فرابورس صف های خرید طولانی داشته و با بیشترین تقاضا مواجه بودند. در این میان نماد ومهان به تازگی عرضه اولیه شده بود و صف خرید بالای ۱۷۶ میلیون برای آن طبیعی بود. شتران نیز چندی پیش به شدت رشد کرده بود و به همین دلیل پس از افزایش سود با تقاضای بالا مواجه شده بود اما تقاضای بالا برای نمادهای بورس و فرابورس نیز قابل توجه بود.

در این میان نمادهای وتجارت، خپارس، خودرو، خساپا، رمپنا، بترانس، وبصادر، وآوا با صف فروش مواجه بودند و بیشترین ضرر را داشتند. این روزها نمادهای بانکی و خودرویی با کاهش شدید مواجه هستند اما به زودی این ضررها به سود تبدیل می شوند.

بیشترین ضرر و بیشترین سود

نمادهای کبافق، ختراک، ارفع، مادیرا، کویر، خراسان، مرقام، ولشرق، مبین، فاسمین، فجر، کاما، شیراز، ولشرق، زفکا، دتولید، رنیک، شرانل، شبصیر، کیمیا بیشترین سود را داشتند.

نمادهای خساپا، وآوا، خگستر، بترانس، فنوال، کوثر، غمینو، کگاز، دکیمی، ساربیل، ولساپا، وساپا، خودرو نیز بیشترین ضرر را طی امروز متحمل شدند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.