صعود آسیایی ها در دوران ریزش وال استریت

در حالی که بورس های آسیایی و استرالیا در حال رشد هستند ، بازار سرمایه در آمریکا بار دیگر با سقوط مواجه شد

انتشار صورت سود و زیان شرکت های بزرگ بورسی در سه ماهه نخست سال نشان داد که بسیاری از این شرکت ها به دلیل کاهش شدید تقاضای مصرفی پس از شیوع کرونا با کاهش محسوس در درآمد خود مواجه شده اند. هم چنین غول های نفتی نیز با سقوط قیمت نفت با بحران مالی کم سابقه ای روبرو شده اند.

در آسیا پیش بینی می‌شود رشد اقتصادی کشورها برای نخستین بار در طول ۶۰ سال اخیر وارد محدوده منفی شود. در کره جنوبی نیز پس از آن که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه منتهی به مارس به منفی ۱.۴ درصد رسید، مون جا این، رییس جمهور کره جنوبی از لزوم مواجهه با بدتر شدن پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر روی اقتصاد سخن گفته است.

دیوید لیون، تحلیل گر بازارهای مالی در بانک ” جی پی مورگان” گفت: شاخصها وضعیت بهتری در مقایسه با ماه قبل دارند و دلیل آن نیز امیدوارتر بودن معامله گران نسبت به بازگشت سریع شرایط به حالت قبل است، با این حال احتمالا شاهد یک روند بازیابی طولانی و آهسته خواهیم بود.

میشل هیوسون، کارشناس ارشد بازار در موسسه “سی ام سی کپیتال مارکتس” گفت: به نسبت هفته های قبل فضای روانی معاملات خیلی بهتر شده است و شاهدیم که روند صعودی شیوع بیماری در آسیا، اروپا و آمریکا کند و حتی در برخی از مناطق متوقف شده است. اکنون می توان امیدوار بود که با حمایت های بیشتر بانک های مرکزی، شاخص ها کم کم شروع به ایستادن کنند.

روند ریزشی بورس وال استریت

در وال استریت، همه شاخص‌ها ریزشی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی در سطح پایینتری از روز قبل خود بسته شدند.

روز گذشته شاخص داو جونز،Dow Jones Industrial Average با افت ۲.۵۶ درصدی معادل ۶۲۲.۰۳ دلار به 23/723.69 دلار رسید. شاخص S&P 500 Index نیز با افت ۲.۸۱ درصدی معادل با ۸۱.۷۲ دلار به 2/830.71 دلار رسید. شاخص NASDAQ Composite Index با افت ۳.۲۰ درصدی معادل با ۲۸۴.۶۰ دلار به 8/604.95 دلار رسید.

شاخص New York Stock Exchange Composite Index با کاهش ۲.۷۶ درصدی معادل با ۳۱۳.۷۷ دلار به 11/058.57 دلار رسید.

نوسانات بورس اروپا

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۲.۳۴ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۵۷۶۳.۰۶ واحد بسته شد.  شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با عقب گرد ۲.۲۲ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۰ هزار و ۸۶۱.۶۴ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با افت ۲.۱۲ درصدی در سطح ۴۵۷۲.۱۸ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۱.۸۹ درصد پایین رفت و به ۶۹۲۲.۳۰ واحد رسید.

شاخص EURO STOXX 50  بدون هیچ تغییری در ۹۲۷.۹۳/۲ یورو باقی ماند. شاخص FTSE 100 Index با ۲.۳۴ درصد کاهش معادل با ۱۳۸.۱۵ پوند به ۷۶۳.۰۶/۵ پوند رسید.

شاخص Deutsche Boerse AG German Stock Index DAX با ۲.۲۲ درصد کاهش معادل با ۲۴۶.۱۰ یورو به ۸۶۱.۶۴/۱۰ یورو رسید.

شاخص CAC 40 Index با ۲.۱۲ درصد کاهش معادل با ۹۸.۹۳ یورو، به 4/572.18 یورو رسید.

صعود شاخص های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بهتری داشتند؛ تا جایی که شاخص نیک کی ۲۲۵ بورس توکیو ژاپن با افت ۲.۸۴ درصدی تا سطح ۱۹ هزار و ۶۱۹.۳۵  واحدی پایین رفت.

شاخص Nikkei 225 با ۲.۸۴ درصد افت معادل با ۵۷۴.۳۴ ین ژاپن به19/619.35ین رسید.

دیگر شاخص ژاپن یعنی Tokyo Stock Exchange Tokyo Price Index TOPIX با ۲.۲۴ درصد افت معادل با ۳۲.۷۷ ین به 1/431.26ین ژاپن رسید.

شاخص هنگ کنگ Hong Kong Hang Seng Index با ۰.۲۸ درصد افزایش معادل با ۶۷.۶۳ دلار هنگ کنگ به 24/643.50دلار هنگ کنگ رسید.

شاخص Shanghai Shenzhen CSI 300 Index نیز با ۱.۱۸ درصد افزایش معادل با ۴۵.۵۵ یوان به3/912.58 یوان رسید.

در استرالیا شاخص اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰ بورس سیدنی با ۲.۳۹ درصد کاهش و ایستادن در سطح5/245.89واحدی به کار خود خاتمه داد.  در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص  تاپیکس ژاپن نزولی  بود.

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.