طلا ریخت و دلار به سد خورد

پس از مقاومت جدی دلار در برابر تغییر کانال، امروز سیاستگذار با تغییر کانال قیمتی ، سیگنال کاهشی را به بازار مخابره کرد.

قیمت دلار امروز در صرافی های بانکی به ۱۶ هزار و ۹۸۰ تومان رسید که در قیاس با آخرین روز کاری هفته گذشته کاهشی نزدیک به صد تومان را نشان می دهد.

 بر اساس این گزارش نرخ خرید دلار از مردم در صرافی‌های بانکی در اقدامی نامتعارف تنها ۳۰ تومان پایین تر از نرخ خرید گزارش شد. صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۱۶ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می‌کنند .

قیمت فروش هر یورو در صرافی‌های بانکی برابر با ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان است. صرافان بانکی طبق اعلام صورت گرفته هر یورو را به قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می کنند.

پیش از این همتی وعده داده بود قیمت‌ها در بازار ارز روندی کاهشی را آغاز خواهد کرد. سد مقاومتی ۱۷ هزار تومان سد سخت قیمتی برای دلار تلقی می شد چرا که هفته گذشته مقاومت سنگینی برای عدم عبور دلار از این مرز صورت گرفت.

 از سرگیری صادرات غیر نفتی، بهبود قیمت نفت در بازارهای جهانی و البته آزادسازی بخشی از منابع ارزی بانک مرکزی به گفته همتی مهمترین دلایل بهبود وضعیت در بازار ارز اعلام شده است.

ریزش طلا از پس ریزش ارز

به دنبال کاهش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا در بازار با ریزش روبه رو شد.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار تهران ۲۴ هزار تومان ریخت.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز شنبه ۱۷ خرداد ۹۹ به ۷ میلیون و ۸۸ هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۲۰ هزار تومان و ربع سکه ۱۰ هزار تومان افت پیدا کرد. همچنین نیم سکه و سکه گرمی بدون تغییر قیمت ماند.

امروز در بازار قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۷ میلیون و ۷ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۵۳هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

در همین حال، قیمت هر گرم طلای ۱۷عیار در بازار ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش پیدا کرد؛ به طوری که با قیمت ۷۰۸ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رفت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۶۸۵ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۰۹ هزار و ۸۶۳ تومان است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.