قاضی در دام مرگ

واکنش ها به مرگ قاضی غلامرضا منصوری واکاوی شد

غلامرضا منصوری ، متهم ردیف ۹ پرونده دادگاه طبری در حادثه ای که هنوز جزییات آن به درستی اعلام نشده است ، جان باخت.

هر چند نام منصوری در بین بیشتر مردم پس از قرات کیفرخواست دادگاه طبری بود که مطرح شد اما او چهره ناشناخته ای برای اهالی مطبوعات و رسانه نبود. این قاضی جنجالی یک بار در سال ۹۱ حکم بازداشت ۱۵ روزنامه نگار را در یک شب صادر کرد که به یکی از پر سرو صداترین پرونده های مطبوعاتی نیز تبدیل شد.

نام قاضی منصوری که چند روزی بود به دلیل وجود نامش در پرونده طبری به دلیل دریافت رشوه ۵۰۰ هزار یورویی و حضورش در آلمان خبرساز شده بود، عصر جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ با اعلام خبر مرگ وی در رومانی بار دیگر به صدر اخبار بازگشت.

تنها ۴۸ ساعت پس از آن که خبر حضور منصوری در آلمان منتشر شد ، اخبار بعدی حکایت از حضور وی در کشور رومانی داشت. کشوری که برای بسیاری به داشتن مافیا و فساد اداری مشهور است و در عین حال بسیاری آن را حوزه نفوذ روسیه در اروپا می دانند.

از سویی دیگر قتل ناگهانی او و مطلع شدن خانواده‌اش از طریق فضای مجازی این ماجرا را بیش از پیش ، شبیه به فیلم‌های جنایی و مافیایی کرده است. همین سبب شد که در میان اهالی رسانه با دوگانه علت مرگ این قاضی، تیترها و مطالب جالبی منتشر شود.

این همه در حالی است که جزییات اعلام شده از حادثه به شدت گیج کننده و ناکافی است. در حالی که در خبرهای اولیه گفته شد او از پنجره طبقه ششم هتل به بیرون پرت شده است اما بعدتر در خبرهای دیگر از سقوط وی از پله خبردادند.
در همین حال سوالی که برای بسیاری از کاربران و کارشناسان مطرح بود هتل محل اقامت قاضی غلامرضا منصوری است. هتلی چهار ستاره که گفته می شود هزینه اقامت در آن هر شب بین ۴۰ تا ۵۰ یورو است و چرا باید منصوری با حداقل ۵۰۰ هزار یورو در دست در چنین هتلی سکنا گزیند.

نکته دیگر این که در حالی بار اول از سقوط از پنجره گفته شد که در همه گزارش های تکمیلی اشاره به سقوط در خود هتل بوده است و البته محوطه لابی هتل به سمت اتاق ها دارای رمپی با ارتفاع حدود ۲۲ متر دارد . اما اگر سقوط منصوری در داخل هتل بوده است دوربین های مدار بسته باید به طور کامل همه وقایع را ثبت و ضبط کرده باشند. این در حالی است که منابع غیررسمی همچنان سردرگم هستند و منابع رسمی همچون پلیس اینترپل و مسولان هتل همچنان سکوت کرده اند.

در این میان تنها خبری غیرموثق از سوی پلیس رومانی مبنی بر خودکشی غلامرضا منصوری منتشر شد که تا تکمیل تحقیقات نمی توان چندان خبر را داری ارزش دانست.

فارغ از اما و اگرهای بسیار در موضوع چگونگی مرگ غلامرضا منصوری ، اما انتشار این خبر منجر به واکنش های بسیاری از سوی جامعه و کارشناسان و روزنامه نگاران شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.