اخوندی: فرصت‌ها از دست رفته، امیدی به نجات اقتصاد نیست

وزیر پیشین راه و شهرسازی ایران با اشاره به بدهی ۶۰۰ هزار میلیاردی دولت گفت که فرصت‌های زیادی از دست‌ رفته و برای اصلاح اقتصاد ایران دیگر دیر شده است.

عباس آخوندی که با تجارت‌نیوز گفت‌وگو کرده افزود: «در حال حاضر یکی از مسائل جدی حاکمیت گسترش فقر است.برخلاف سایر کشورهای دنیا که دولت‌ها در دوران کرونا به مردم کمک‌ معیشتی کرده‌اند، دولت ایران به دلیل بدهی‌های سنگین نتوانست هیچ کمکی بکند. به گفته آخوندی، در حال حاضر نزدیک به سه میلیون نفر بیکار به تعداد بیکاران پیشین ایران اضافه شده است.

اشاره آخوندی به اختصاص کمک‌هزینه دولت پس از ابلاغ قرنطینه در نوروز ۹۹ است. دولت حسن روحانی پس از تعطیلات نوروزی تصمیم گرفت به مردمی که شغل خود را براثر کرونا از دست ‌داده‌اند کمک کند. در همین راستا، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس ‌جمهوری ایران اعلام کرد که ۲۵ هزار میلیارد تومان کمک‌ بلاعوض پرداخت خواهد شد و ۷۵ هزار میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات به خانوارها و بنگاه‌های اقتصادی اختصاص می‌یابد.

اما از همان ابتدا مشخص بود که این مقدار آن‌قدر کم و ناچیز است که بعید است بتواند جلو بیکاری‌های عمده و رشد منفی اقتصادی در ایران را بگیرد.
عباس آخوندی در مورد انتخابات آمریکا و تأثیر آن بر ایران نیز تأکید کرد که امید بستن به روی کار آمدن جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اشتباه است و دموکرات‌ها نشان داده‌اند که می‌توانند سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.