کرونا 25 درصد رستورانهای تهران راتعطیل کرد/ پیش بینی تعطیلی 15 درصد دیگر

کرونا رستوران‌ها و کافه‌ها را بیش از پیش خلوت کرده است.رییس اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف سرویس‌های تهران، سید علی‌اصغر میرابراهیمی درباره تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر کاهش میزان فروش صنف رستوران‌داران توضیح داد: ۲۵تا ۳۰درصد از همکاران ما واحدهای صنفی خود را بسته‌اند و تغییر شغل داده‌اند و ۲۵درصد نیز از اسفندماه تاکنون واحدهای صنفی خود را بازگشایی نکرده‌اند. این موارد براساس آمار مستندی است که در اتحادیه در اختیار داریم.

وی به خبرآنلاین گفت: در تهران حدود یک هزار رستوران وجود دارد که اکنون و در خوشبینانه‌ترین حالت ۶۰۰ تا ۷۰۰ واحد صنفی مشغول فعالیت هستند. قیمت اجناس به صورت لحظه‌ای محاسبه می‌شود و مواد اولیه مورد نیاز ما در این صنف واقعا گران شده و همچنین حقوق پرسنل نیز افزایش یافته در حالی‌که میزان فروش ما به طرز محسوسی کاهش یافته است.

وی درباره میزان افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز این صنف تصریح کرد: چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است زیرا ما در گذشته مرغ را کیلویی ۱۰ تا ۱۱هزار تومان خریداری می‌کردیم اکنون مرغ کیلویی ۲۰هزار تومان شده است، قبلا جوجه کیلویی ۱۸هزار تومان قیمت داشت اکنون به کیلویی ۳۵هزار تومان رسیده یا برنج کیلویی ۲۲ تا ۲۳هزار تومان خریداری می‌کردیم که در حال حاضر باید کیلویی ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان بابت خریداری برنج بپردازیم. قیمت گوشت هم همانند سایر اقلام افزایش یافته و حتی مجبوریم حبوبات را کیلویی ۳۵هزار تومان خریداری کنیم.
میرابراهیمی درباره وضعیت این صنف در ماه‌های آینده و با ادامه این روند بیان کرد:متاسفانه احتمال تغییر شغل و ابطال پروانه برخی دیگر از اعضای این صنف وجود دارد.وی خاطرنشان کرد: با ادامه این روند پیش‌بینی می‌کنم در ماه‌های آینده، ۱۰تا۱۵درصد از اعضا از این صنف خارج شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.