بورس بر دوراهی با تمایل به مسیر صعود تدریجی

شاخص بازار سرمایه 18 هزار واحد اصلاح شد / شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۱۸هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۵۶هزار واحد قرار گرفت.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه 22میلیارد و 883میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 19هزار و 836میلیارد تومان در یک میلیون و 356 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 18هزار و 597واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و 356هزار و 944واحد قرار گرفت.

به گزارش تسنیم ، بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایرن و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، بانک تجارت و بانک ملت با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 195میلیون ورقه به‌ارزش 8هزار و 245میلیارد تومان در 748هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 28واحد رشد کرد و در ارتفاع 16هزار و 698واحد قرار گرفت. در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس  فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

شرکت فرابورس ایران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بیمه رازی، پتروشیمی امیرکبیر، پتروشیمی آبادان و سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد. این در حالی است که شرکت بورس تهران هم اعلامکرد: عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی پارس، غزر، البرز، فخوز،‌ ما، غچین، شسینا، سمازن، سکرما و سشمال هم آغاز شده است.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.