وزیر سابق احمدی نژاد مجوز استفاده از مازوت را صادر کرد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی، نیروگاه‌هایی که خارج از شهرها هستند باید از سوخت مازوت استفاده کنند.

فریدون عباسی دوانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اگر بتوانیم از کشورهای شمال ایران گاز وارد کنیم تا نیاز گاز مناطق سردسیر کشور را تامین کنیم، خوب است. با انجام این کار و واردات گاز می‌توانیم سوخت مایع را کمتر مصرف کنیم و آن را صادر کنیم زیرا قیمت سوخت مایع بالاتر از واردات گاز است.

وی افزود: البته این واردات گاز باید منوط بر این باشد که گاز باکیفیت وارد کشور شود نه اینکه گازی وارد شود که آلایندگی داشته باشد و یا گاز دارای رطوبت باشد و باعث از بین رفتن تجهیزات شود.

عباسی دوانی عنوان کرد: با توجه به شرایط مصرف گاز کشور در این فصل، امکان واردات گاز وجود ندارد اما باید در این زمینه برنامه‌ریزی درازمدت داشته باشیم تا در سال‌های آینده از کشورهای نزدیک که دارای گاز هستند گاز وارد کنیم و البته بتوانیم برای آن‌ها نیز گاز صادر کنیم.

وی در خصوص مازوت‌سوزی نیروگاه‌های کشور با توجه به کمبود گاز گفت: باید واقعیت را بپذیریم که مازوت از جمله سوخت‌های مایعی است که باید سوزانده شود و در همه دنیا نیز این کار را انجام می‌دهند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آلودگی شهرها بیشتر به دلیل خودروها و موتورسیکلت‎ها است و البته در شرایط فعلی، نیروگاه‌هایی که خارج از شهرها هستند باید از سوخت مازوت استفاده کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.