پولدار‌ها کرونا نمی‌گیرند؟

سیدعلیرضا کریمی طی یادداشتی با عنوان پول دار‌ها کرونا نمی‌گیرند؟ در سرمقاله امروز آفتاب یزد نوشت: بنای تضعیف ستاد مقابله با کرونا را قطعا نداریم و تصمیمات این ستاد لازم الاجراست، اما روا نیست از کنار برخی ابهامات به سادگی عبور کنیم.
بنده تصور می‌کنم قبل از اینکه بررسی شود خروجی این ستاد چقدر کارشناسی شده است باید اذعان نمود که ستاد ازعدم شفافیت رنج می‌برد. یعنی به واسطه دوری از شفافیت بعضی از تصمیمات ستاد قابل درک نیست.
فی المثل دیروز تصمیم گرفته شد در ایام نوروز سفر به شهر‌های نارنجی و قرمز ممنوع است، اما همین الان بسیاری از آژانس‌های مسافرتی با شدت و حدت در حال فروش بلیت هستند. برای نمونه با یکی از همین آژانس‌ها صحبت کردم و پرسیدم اگر شهر مقصد قرمز باشد طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تکلیف چیست؟ طرف مقابل با لبخندی بر لب با صراحت گفت مشمول ما نمی‌شود!

وضعیت اپلیکیشن‌های فروش بلیت مثل علی بابا و … نیز همین است. حتی فروش بلیت برای شهر اهواز که در قرنطینه رفته نیز میسر است بدون اخطار و هشداری!
شاید گفته شود وقتی شما از حمل ونقل عمومی استفاده می‌کنید تست پی سی آر گرفته می‌شود لیکن پاسخ اینجاست وقتی ما با ویروسی مرموز، مشکوک و هزار چهره روبرو هستیم دیگر این تضمین‌ها صرفا یک شوخی تلخ است. ضمن آنکه اثبات شده این تست‌ها تا ۴۰ درصد ممکن است دچار خطا شود! فلذا بهتر است خودمان را گول نزنیم و با یک تست ساده تصور نکنیم شرایط عادی است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.