شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ 18 May 2024
سه‌شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹
کد خبر: ۷۳۸۲۱

فرمان پوتین برای انتصاب مقام‌های جدید در دولت روسیه/ پاتروشف دستیار شد

فرمان پوتین برای انتصاب مقام‌های جدید در دولت روسیه/ پاتروشف دستیار شد
طبق اطلاعیه کاخ کرملین، رئیس‌جمهور روسیه امروز –سه‌شنبه– فرمان‌های مربوط به انتصاب مقامات جدید در دولت روسیه را امضا کرد.

 در بیانیه کرملین آمده است: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، «نیکلای پاتروشف» را که پیشتر دبیر شورای امنیت روسیه بود، به عنوان دستیار رئیس‌جمهور منصوب کرد. هم‌چنین «یوری اوشاکوف» دستیار کرملین و «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در سمت‌های خود ابقا شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از بیانیه کرملین گزارش کرد: «الکسی دیومین» فرماندار سابق منطقه تولا روسیه اکنون به عنوان دستیار رئیس‌جمهور منصوب شده است و «آنتون واینو» رئیس دفتر رئیس‌جمهور، «ولادیمیر مدینسکی»، «دیمیتری میرونوف» و «آندری فورسنکو» مجددا در سمت خود به عنوان دستیاران رئیس‌جمهور روسیه باقی ماندند.

کاخ کرملین هم‌چنین اعلام کرد، «ایگور لویتین» وزیر سابق حمل‌ونقل به عنوان دستیار رئیس‌جمهور و نماینده ویژه همکاری‌های بین‌المللی در زمینه حمل‌ونقل منصوب شده است.

طبق فرمان رئیس‌جمهور روسیه، هم‌چنین «الکسی گروموف» و «سرگئی کرینکو» را به عنوان معاون اول ریاست‌جمهوری، «دیمیتری کوزاک»، «ماگومدسالام ماگومدوف» و «ولادیمیر اوستروونکو» را به‌عنوان معاونان دولت و همچنین «آنتون کوبیاکوف» را به عنوان مشاور رئیس‌جمهور منصوب کرده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا ۲۰۳۰ رئیس جمهور باشد، از روز یکشنبه شروع به تغییراتی در دولت خود کرده و بدین ترتیب برخی از وزرا تغییر یافته و یا جابه‌جا شده‌اند.

منبع:ایسنا

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

روایت خبرگزاری قوه قضاییه از مرگ نیکا شاکرمی

مشروبات الکلی تقلبی کجا و چطور پر می‌شوند؟

دیدگاه؛ چرا حکمرانان شنبه را تعطیل نمی‌کنند؟

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

پیشنهاد سردبیر
زندگی