سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ 23 April 2024
دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
کد خبر: ۵۴۸۸۳

حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس توضیحاتی درباره مشمولان افزایش حقوق بر اساس لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری ارائه داد.

جعفر قادری، با اشاره به تصویب کلیات لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در مجلس، گفت: در این لایحه دولت پیشنهاداتی برای ترمیم حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشکری آورده است.

وی بیان کرد: در لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری برای افزایش حقوق مشمولان صندوق تأمین اجتماعی هیچ پیشنهادی نیامده است، چرا که از ابتدای امسال مشمولان صندوق تأمین اجتماعی افزایش حقوق خود را دریافت کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری برای کارکنان دولت یعنی شاغلان و بازنشستگان دولتی است، تصریح کرد: البته کارکنان دولت که مشمول قانون کار هستند هم قبلاً ۳۸ درصد افزایش حقوق داشتند و لایحه مذکور برای این افراد هم افزایش حقوق در نظر نگرفته است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حقوق کارکنان دولت که در مشاغل غیر کارگری هستند و تحت شمول صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری هستند، افزایش خواهد یافت.

قادری درباره میزان افزایش حقوق مشمولان لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، گفت: حقوق شاغلان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. علاوه بر این، برای حق عائله‌مندی ۲۰۰ هزار تومان و برای هر فرزند هم ۱۰۰ هزار تومان به حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: در مجموع به هر شاغل و بازنشسته دولتی کشوری یا لشکری بین یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اضافه می‌شود و مواردی چون حق عائله‌مندی و حق اولاد هم برای آنان لحاظ خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، بیان کرد: ما در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بحث و تبادل نظر کردیم و گفتیم که بازنشستگان انتظار همسان‌سازی حقوق هم دارند. بر این اساس، برای آنان پیش بینی کردیم که علاوه بر افزایش حقوقی که بر اساس لایحه مذکور خواهند داشت، ۵ درصد دیگر هم به حقوق آنان اضافه شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت پیشنهاد آورده بود که مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش پیدا کند که ما آن را به ۳۰ درصد افزایش دادیم و دولت هم قبول کرد. همچنین حقوق جانبازان و رزمندگان معسر فاقد شغل و درآمد به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار افزایش خواهد یافت.

 

منبع خبر : مهر
منبع: مهر
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

هزینه عملیات نظامی ایران علیه اسراییل چقدر شد؟

مهریه؛ ابزار سودجویی برخی زنان یا زورگویی برخی مردان؟!

یک بزم کوچک در اسپیناس پالاس...

ماجرای انفجار در اصفهان چیست؟| آمریکا: از گزارش‌هایی درباره‌ی حمله اسرائیل به داخل ایران مطلعیم| فعال شدن پدافند هوایی ایران در آسمان چند استان کشور

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

پیشنهاد سردبیر

بررسی تامین حقابه هیرمند در گفتگوی فراز با مسعود امیرزاده

طالبان این بار آب را به شوره‌زار نمی‌فرستد؟!

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!