دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ 24 June 2024
چهارشنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
کد خبر: ۵۵۵۴۵

دو شهروند بازداشت شده نیوزلندی، پس از ۴ ماه ایران را ترک کردند

دو شهروند بازداشت شده نیوزلندی، پس از ۴ ماه ایران را ترک کردند
مقامات نیوزلندی گفته‌اند، تافر ریچ‌وایت و بریجیت تاک‌وری،‌ دو شهروند این کشور که گفته می‌شود از اینفلوئنسرهای فضای مجازی بوده‌ و حدود چهار ماه پیش پس از ورود به ایران مفقود شده بودند، توانستند ایران را ترک کنند.

دولت نیوزلند اعلام کرد که دو شهروند این کشور که ادعا می‌شود حدود چهار ماه در ایران زندانی بودند، ایران را ترک کرده‌اند. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات نیوزلندی گفته‌اند، تافر ریچ‌وایت و بریجیت تاک‌وری،‌ دو شهروند این کشور که گفته می‌شود از اینفلوئنسرهای فضای مجازی بوده‌ و حدود چهار ماه پیش پس از ورود به ایران مفقود شده بودند، توانستند ایران را ترک کنند.

گفته می‌شود این زوج نیوزلندی از اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی بودند که تصاویر سفرهایشان را در صفحه اینستاگرامشان منتشر می‌کردند.

جاسیندا آردن، نخست‌وزیر نیوزلند روز چهارشنبه اظهار داشت که دولت این کشور چندین ماه «سخت در تلاش بود» تا از خروج امن این زوج اطمینان حاصل کند.

نه نخست‌وزیر و نه وزارت امور خارجه نیوزلند جزئیات بیشتری درباره این زوج بازداشت شده در ایران و این که کجا نگهداری می‌شدند، ارائه نکردند.

دولت نیوزلند روز چهارشنبه توصیه‌هایش درباره سفر به ایران را بروزرسانی کرده و از شهروندانش خواست در حال حاضر آن را ترک کنند.

دولت این کشور، همچنین در اظهاراتی مداخله‌جویانه درباره اتفاقات ایران از مقامات ایران خواست در مواجهه با اعتراضات با خویشتن‌داری عمل کند.

 
 

 

منبع خبر : ايسنا
منبع: ایسنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی