چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ 17 April 2024
چهارشنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶
کد خبر: ۵۵۵۶۴

تجمع دانشجویان در دانشگاه‌های تهران، الزهرا، بهشتی، تربیت مدرس و علم و صنعت

تجمع دانشجویان در دانشگاه‌های تهران، الزهرا، بهشتی، تربیت مدرس و علم و صنعت
ایسنا نوشت: پس از آنکه بر اساس اعلام وزارت علوم تمامی دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری کلاس‌های آموزشی خود را برگزار کردند طی روز‌های گذشته و در برخی از دانشگاه‌های کشور تجمعاتی در حمایت از درگذشت مهسا امینی (دختر ۲۲ ساله‌ای سقزی که از سوی نیرو‌های گشت ارشاد بازداشت شده و سپس در یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ درگذشته بود) صورت گرفت. در اصلی‌ترین ناآرامی‌های چند روز گذشته دانشگاه‌ها، امروز در محوطه دانشگاه شهید بهشتی بین دانشجویان و نیرو‌های حراست دانشگاه درگیری رخ داد و تعدادی از دانشجویان با برخی شعار‌های ساختار شکنانه اقدام به برپایی تجمع کردند.

در ادامه این گزارش آمده است:  پس از آنکه بر اساس اعلام وزارت علوم تمامی دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری کلاس‌های آموزشی خود را برگزار کردند طی روزهای گذشته و در برخی از دانشگاه‌های کشور تجمعاتی در حمایت از درگذشت مهسا امینی( دختر ۲۲ ساله‌ای سقزی که از سوی نیروهای گشت ارشاد بازداشت شده و سپس در یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ درگذشته بود) صورت گرفت. در اصلی‌ترین ناآرامی‌های چند روز گذشته دانشگاه‌ها، امروز در محوطه دانشگاه شهید بهشتی بین دانشجویان و نیروهای حراست دانشگاه درگیری رخ داد و تعدادی از دانشجویان با برخی شعارهای ساختار شکنانه اقدام به برپایی تجمع کردند. در مقابل نیز دانشجویان بسیجی دانشگاه شهید بهشتی اقدام به برگزاری تجمع کردند و در محکومیت اتفاقات اخیر شعارهایی سر دادند.

در جریان تجمعات امروز دانشگاه‌های تهران و سایر شهرهای کشور که در چهلمین روز درگذشت مهسا امینی( دختر ۲۲ ساله‌ای سقزی که از سوی نیروهای گشت ارشاد بازداشت شده و سپس در یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ درگذشته بود) برگزار شد، تا لحظه تنظیم خبر، تعدادی از دانشجویان دانشکدهای فنی و تربیت‌بدنی دانشگاه تهران در محوطه این دانشگاه با برگزاری راهپیمایی، اعتراض خود را به دستگیری تعدادی از دانشجویان اعلام کردند. در همین رابطه دختران دانشجوی بسیجی این دانشگاه نیز در دانشکده‌های مختلف دانشگاه تهران تجمع‌های را نیز برگزار کردند و شعاره‌هایی را از جمله " با شعار آزادی، فحش ناموسی دادی" را سر دادند.

همچنین ظهر امروز تعدادی از دختران دانشجوی دانشگاه الزهرا نیز با شعار "دانشجوی زندانی آزاد باید گردد" در محوطه این دانشگاه جمع شدند. همچنین دانشجویان دانشگاه الزهرا دقایقی با نیروهای حراست درگیر شده و شعارهایی را سر دادند.

دانشجویان دانشکده ادبیات علامه طباطبائی نیز امروز در محوطه دانشگاه تجمع کردند و تعدادی از آنها شعارهایی از جمله" آزادی، آزادی، آزادی" را سردادند.

در دانشگاه علم و صنعت هم دانشجویان بسیجی در مقابل تعدادی از دانشجویان معترض، شعارهایی از جمله " ماهمه با هم هستیم، عاشق کشور هستیم" و "استقلال، آزادی، میهن، وطن، آبادی" را سر دادند.

دانشجویان دانشگاه هنر و دانشگاه علم و فرهنگ نیز اقدام به راهپیمایی در محوطه دانشگاه خود کردند و با شعارهایی اعتراض خود را اعلام کردند.

تجمع امروز دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس نیز با حضور دانشجویان این دانشگاه همراه بود. آنها با شعار " زن، زندگی، آزادی" اعتراض خود را به درگذشت "مهسا امینی" اعلام داشتند.

دانشجویان حاضر در دانشگاه‌های آزاد تهران مرکز واقع در سوهانک و مجتمع ولی‌عصر و پونک و همچنین واحد علوم و تحقیقات نیز در محوطه دانشگاه‌های خود تجمعاتی را برپا کرده‌اند.

در سایر نقاط مختلف کشور نیز تجمعات مختلفی در دانشگاه‌ها برگزار شد که از جمله آنها دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان، دانشگاه خیام مشهد، دانشگاه نوشیروانی بابل، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه اراک، دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه یزد، دانشگاه تبریز، دانشگاه گیلان، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه منابع طبیعی گرگان، دانشگاه شیراز و دانشگاه سمنان، دانشجویان معترض و بسیجی در قالب تجمعاتی در دانشگاه شعارهایی در تایید و رد اعتراضات اخیر سر دادند.

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

حمایت از کدام خانواده؟

چرا تروریست‌ها چابهار را هدف گرفتند؟ | ظرفیت بندر چابهار بیشتر از گوادر است | جنبش‌های تجزیه‌طلبانه بلوچی مخالف سرمایه‌گذاری چین در چابهار هستند

۹۵ درصد قصور پزشکی در بیمارستان بیستون؛ دلیل فلج مغزی بهار

بیانیه سیدمحمد خاتمی در ارتباط با حمله به ساختمان كنسولگرى ايران در سوریه

‏‎از حمله تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار چه می‌دانیم؟| این گزارش تکمیل می‌شود

حالا چه باید کرد؟

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

تجاوز سربازان اسراییلی به زنان در بیمارستان الشفا

مقام معظم رهبری سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند

بچه‌های ظریف کجا زندگی می‌کنند؟

همه چیز درباره خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال | پرسپولیس به تامین اجتماعی واگذار می‌شود؟

خاتمی: آگاهانه و صادقانه رأی ندادم تا به هیچکس دروغ نگفته باشم

ظریف اسفند ۱۴۰۲؛ به زودی در فراز ببینید!

نقش اصلی روسیه در راه‌اندازی کانال زنگزور؛ ایران دور می‌خورد؟

پیشنهاد سردبیر

دیاکو حسینی در گفت‌وگو با فراز پاسخ موشکی و پهپادی به اسراییل را بررسی کرد

چرا ایران عملیات نظامی را از پیش اطلاع داد؟

در گفت‌وگوی فراز با ناصر نوبری، آخرین سفیر ایران در شوروی بررسی شد:

برد و باخت ایران در جنگ اوکراین | جمهوری باکو دست‌ساز استالین است

زندگی

هفت‌خوان خرید گوشی‌های اپل در ایران

به دار و دسته آیفون‌دارها خوش آمدید!