چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ 24 July 2024
شنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
کد خبر: ۵۵۷۰۸

جمجمه شوهر نانسی پلوسی در حمله یک ضارب به او، شکست

جمجمه شوهر نانسی پلوسی در حمله یک ضارب به او، شکست
سخنگوی نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که پزشکان به دلیل شکستگی جمجمه و جراحت شدید دست راست، پل پلوسی شوهر او را عمل جراحی کردند. منابع رسانه‌ای آمریکایی جمعه (دیروز) از حمله یک مهاجم به منزل نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خبر داده‌اند. به گفته دفتر پلوسی، مهاجم با شکستن در وارد اقامتگاه مسکونی وی در سانفرانسیسکو شده و با خشونت به شوهرش حمله ور شده بود. گفته می‌شود که نانسی پلوسی در زمان حمله در آنجا نبوده است. طبق اعلام رسانه‌های آمریکایی، فرد مهاجم دستگیر شد، در بازداشتگاه به سر می‌برد و علت و انگیزه حمله او در دست بررسی است.

پزشکان آمریکایی «پل پلوسی» شوهر ۸۲ ساله رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را که روز گذشته هدف حمله یک فرد مهاجم قرار گرفت، عمل جراحی کردند.

شوهر نانسی پلوسی که چند ماه قبل به دلیل رانندگی در حالت مستی خبرساز شده بود، حالا به دلیل حمله یک فرد مهاجم در خانه شخصی او و نانسی پلوسی سر خط رسانه‌های آمریکایی قرار گرفته است.

منابع رسانه‌ای آمریکایی جمعه (دیروز) از حمله یک مهاجم به منزل نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خبر داده‌اند. به گفته دفتر پلوسی، مهاجم با شکستن در وارد اقامتگاه مسکونی وی در سانفرانسیسکو شده و با خشونت به شوهرش حمله ور شده بود.

گفته می‌شود که نانسی پلوسی در زمان حمله در آنجا نبوده است. طبق اعلام رسانه‌های آمریکایی، فرد مهاجم دستگیر شد، در بازداشتگاه به سر می‌برد و علت و انگیزه حمله او در دست بررسی است.

حالا امروز شنبه، خبرگزاری رویترز و برخی رسانه‌های محلی آمریکایی به نقل از دفتر نانسی پلوسی از وضعیت پل پلوسی شوهر او اطلاعاتی تکمیلی منتشر کردند.

بنا بر اعلام این دفتر، پل پلوسی که در نتیجه حمله دیروز جمجمه او شکسته و دست راستش به شدت مجروح شده است، یک «عمل جراحی موفق» داشت.

«درو همیل» سخنگوی نانسی پلوسی درباره وضعیت شوهر او تصریح کرد: «آقای پلوسی در بیمارستان عمومی زاکربرگ سانفرانسیسکو بستری شد و در آنجا تحت عمل جراحی موفقیت‌آمیزی قرار گرفت تا شکستگی جمجمه و جراحات جدی در بازوی راست و دست‌هایش را ترمیم کند».

رئیس دفتر سخنگوی دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا افزود: «پزشکان او انتظار بهبودی کامل (پل پلوسی) را دارند».

بنا بر گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی از قبیل شبکه سی‌ان‌ان، «دیوید دپیپ» 42 ساله عامل حمله به شوهر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان بوده است.

طبق این گزارش‌ها، او زمانی که وارد منزل رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شده و ضمن گلاویز شدن با پل پلوسی فریاد زده است: «نانسی کجاست؟ نانسی کجاست؟»

نانسی پلوسی که یکی از مخالفان سرسخت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا است، زمان حمله به منزل او و شوهرش در سانفرانسیسکو، خانه نبود و در واشنگتن دی سی پایتخت حضور داشت.

طبق گزارش‌ها، دیوید دپیپ تلاش کرد دستان پل پلوسی را ببندد «تا وقتی که نانسی به خانه برگردد» اما نیروهای پلیس آمریکا ساعت ۲:۳۰ بامداد وارد خانه شدند و ضارب را دستگیر کردند.

نیروهای پلیس کنگره آمریکا در همکاری با «اف‌بی‌آی» در حال تحقیقات از دیوید دپیپ هستند تا انگیزه او از حمله به خانه نانسی پلوسی را مشخص کنند.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا بعد از اطلاع از این حمله، با نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان این کشور تماس تلفنی گرفته و برای پل پلوسی و کل خانواده نانسی پلوسی آرزوی سلامتی کرده است.

بایدن در جریان یک نشست انتخاباتی دموکرات‌ها برای انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا هم درباره حمله به خانه پانسی پلوسی حرف زد و خشونت‌هالی موجود در صحنه سیاسی آمریکا را محکوم کرد.

حمله به منزل مسکونی نانسی پلوسی و جراحت شدید پل پلوسی شوهر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در شرایطی خبرساز شده که او چند ماه قبل توسط یک دادگاهی در این کشور به دلیل رانندگی در حالت مستی مجرم شناخته و به تحمل ۵ روز زندان و سه سال آزادی با قید وثیقه محکوم شد.

 

منبع خبر : فارس
منبع: فارس
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی