دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ 15 July 2024
چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲
کد خبر: ۵۷۴۸۲

دستگیری یک مرد آمریکایی بخاطر دور زدن تحریم‌های ایران

دستگیری یک مرد آمریکایی بخاطر دور زدن تحریم‌های ایران
وزارت دادگستری آمریکا یک شهروند این کشور را به خاطر نقض تحریم‌های ایران، تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

به گزارش فراز به نقل از فارس، وزارت دادگستری آمریکا یک مرد اهل ایالات آلابامای این کشور را به نقض تحریم‌‌‌‌های آمریکا و تلاش برای فروش تجهیزات صنایع نفتی و گازی به ایران متهم کرده است.

ری هانت 69 ساله، اهل مدیسون کانتی، در آلاباما متهم به توطئه برای نقض تحریم‌ها، گمراه کردن دولت آمریکا، قاچاق کالا و دست‌کاری اسناد مربوط به مقصد شده است. در صورتی که اتهام وی در دادگاه ثابت شود، به پرداخت تا یک میلیون دلار جریمه و 20 سال زندان محکوم خواهد شد. » دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران«هانت» زاده ایران است و نام دیگر وی عبدالرحمان هنتوش یا رحمان نتوش، از سوی دادگاه عنوان شده است.

بر اساس ادعای دادگاه آمریکا، وی در سال 2017 برنامه دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران را با انتقال برخی کالاهای نفتی از آمریکا به ترکیه و سپس امارات و نهایتا ایران آغاز کرده است. نخستین جلسه دادگاه هانت روز سه‌شنبه برگزار شده است.

از سال 1995 و بر اساس قانون ابلاغ‌شده از سوی بیل کلینتون،‌ رئیس‌جمهور وقت آمریکا انتقال تجهیزات مربوط به صنایع نفتی به ایران ممنوع شده است. از آن زمان به بعد تمام روسای جمهور آمریکا این قانون را تمدید کرده‌اند.

 

منبع خبر : فارس
منبع: فارس
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی