جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳ 19 July 2024
دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
کد خبر: ۵۸۱۱۱
چالش موضع‌گیری سیاسی هنرمندان برای صدا و سیما

کدام سریال‌ها برای همیشه از تلویزیون حذف شدند؟

کدام سریال‌ها برای همیشه از تلویزیون حذف شدند؟
حدود سه ماه از آغاز ناآرامی‌ها و اعتراضات در ایران گذشت. اعتراضاتی که بسیاری از هنرمندان سینما و تلویزیون را نیز به موضع گیری سیاسی واداشت و متعاقب آن بعضی از زنان بازیگر نیز کشف حجاب کردند. احتمالا تنبیه بازیگران معترض و حذف سریال‌های آن‌ها، تلویزیون را نیز از پخش چندباره سریال‌های آماده و تکراری که هزینه‌ای هم برایشان نداشت، محروم خواهد کرد!

مهران مدیری، شهاب حسینی و شاخص‌ترین بازیگران مردی هستند که حذف آن‌ها مساوی با حذف پربیننده‌ترین سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی خواهد بود. البته حذف تصویر بازیگرانی مانند شهاب حسینی فعلا از روی بیلبورد‌های سطح شهر آغاز و ممکن است تا تلویزیون هم بکشد و آثاری مانند پلیس‌جوان، مدارصفردرجه و شوق پرواز را برای همیشه حذف کند.
در صورت حذف مهران مدیری نیز قطعا حذف پاورچین، نقطه‌چین، شب‌های برره، دوگانه‌ی در حاشیه، مرد‌هزارچهره و سری‌ برنامه‌های دورهمی را از کنتاکتور صداو سیما خواهیم داشت. در مورد بازیگران زنی که کشف حجاب کردند اما احتمال حذف به یقین نزدیکتر است. حذف کتایون ریاحی یعنی حذف آثاری چون یوسف پیامبر، شب دهم، پس از باران، پدرسالار و پهلوانان نمی‌میرند از تلویزیون. حذف فاطمه معتمدآریا مساوی با آرشیو همیشگی آثاری چون آشپزباشی، زیرتیغ، گل پامچال و آرایشگاه زیبا و کشف حجاب افسانه بایگان نیز طبعا روی پخش آثاری چون سربداران، تنهاترین سردار و روزحسرت و بسیاری از آثار مناسبتی دیگری که او بازی کرده تاثیر خواهد گذاشت.

روندی که تلوزیونِ دچار قهر مخاطب را خالی‌تر از پیش خواهد کرد و شاید متولیان امر را مجبور کند نسبت به بودجه میلیاردی ساخت سریال‌های فاخر که هرساله برای صداو سیما تعریف می‌شود، احساس مسئولیت کرده و دست به کنشی بزنند‌. چنانچه دو اثر موسی کلیم الله و سلمان فارسی سال‌هاست در مرحله پیش‌تولید باقی مانده و هنوز فکری به حالشان نشده است.

حجم ویدیو: 20.60M | مدت زمان ویدیو: 00:03:03 دانلود ویدیو
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ تنها کسی که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟| چه کسانی کشته و چه کسانی جان سالم به‌در بردند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی