چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ 19 June 2024
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۹
کد خبر: ۶۱۶۶۷

هم‌میهن: وقتی دانشمندانی که به دیدار رییسی می‌برید خالی‌بند هستند، این می‌شود وضع کشور!

هم‌میهن: وقتی دانشمندانی که به دیدار رییسی می‌برید خالی‌بند هستند، این می‌شود وضع کشور!
روزنامه هم میهن نوشت: وقتی کسانی تحت عنوان یک درصد برتر دانشمندان جهان دعوت می‌شوند و اصطلاحا خالی‌بند محسوب می‌شوند به این نتیجه می‌رسیم که مشکل و مسئله اصلی خیلی ریشه‌ای‌تر از آن است که ابتدا به ذهن می‌آید.

روزنامه هم میهن در سرمقاله امروز خود به نشست ابراهیم رییسی با «دانشمندان یک درصد برتر جهان» کنایه زده و آنان را «خالی‌بند» توصیف کرده است.

مهمترین خبر در فاصله تعطیلات روزهای اخیر، تغییرات دولت است.در کنار آن نشست آقای رئیس‌جمهور با مجموعه‌ای از افراد تحت عنوان «دانشمندان یک درصد برتر جهان» بود که اظهارات برخی از آنان بسیار تعجب‌برانگیز و غیرواقعی و بی‌ربط بود. ترکیب این دو خبر و عملکرد ۲۰ ماهه دولت، هر ناظری را به این نتیجه می‌رساند که مسئله اصلی در این دولت افراد و ناکارآمدی آنان نیست. در واقع مسئله اصلی رویکردی است که به انتخاب افرادی منجر می‌شود که فاقد کارآمدی هستند.

روزنامه هم میهن در ادامه نوشت: وقتی کسانی تحت عنوان پرطمطراق و دهان‌پرکن یک درصد برتر دانشمندان جهان دعوت می‌شوند که از امور بدیهی بی‌اطلاع هستند و اصطلاحا خالی‌بند محسوب می‌شوند و جالب اینکه برگزارکنندگان جلسه فاقد توانایی برای شناخت سره از ناسره هستند، به این نتیجه می‌رسیم که مشکل و مسئله اصلی خیلی ریشه‌ای‌تر از آن است که ابتدا به ذهن می‌آید. برای نمونه همین گونه دانشمندان یک درصد برتر جهان هستند که در پشت صحنه امور را هدایت می‌کنند و نتیجه آن می‌شود که در کمتر از دو سال بیشترین تغییرات در کابینه را در تمام کابینه‌های ۴۰ سال اخیر شاهدیم.

 

ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی