دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ 24 June 2024
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۶۱۶۸۹

وزیر صمت: مجوز واردات خودرو را گرفتیم

وزیر صمت: مجوز واردات خودرو را گرفتیم
وزیر صمت اظهار داشت: وادرات خودرو در حال عملیاتی شدن است ما در سه ماه اخیر چالش‌های حقوقی داشتیم اما حالا مصوبه آن را اخذ کردیم و منتظر ابلاغ هستیم

سید رضا فاطمی امین در مورد تحویل خودرها ثبت نام شده اظهار داشت: از سال گذشته ثبت نام در این طرح آغاز و بیش از 900 هزار نفر نیز ثبت نام کردند. روز گذشته 6 شرکت از جمله و سایپا، مدیران خودرو و کرمان موتور فراخوان را اعلام و از امروز فرآیند تحویل خودرو آغاز شده است.

 

وی افزود: ثبت‌نام کنندگان می‌توانند با مراجعه به شرکت خودروساز قرارداد خود را منعقد کنند. البته این فرآیند احتمالا یک هفته نیز تاخیر داشته باشد چون روند اداری مانند تکمیل وجه وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: دو شرکت از جمله ایران‌خودرو فراخوان نیز تا دو روز دیگر فراخوان خود را اعلام می‌کنند. علاوه بر این دوره که برای همه ثبت‌نام کنندگان خودرو داده خواهد شد، از 16 اردیبهشت دور تازه آن را آغاز خواهیم کرد و خوشبختانه سایپا و مدیران‌خودرو تا سه ماه آینده تمام تقاضاها را پاسخ خواهند داد. شرکت‌های دیگر مانند کرمان‌خودرو شش ماه فرصت خواستند.

وزیر صمت: بازار خودرو، تبدیل به بازار کاذب شده است و.با توجه شرایط تورمی کشور، بیشتر مردم به دنبال حفظ ارزش پول به دنبال کالایی هستند که این موضوع باعث تقاضای کاذب شده است. از سوی دیگر، هستند کسانی که به دنبال گرفتن ماهی از این آب گل آلود هستند و بر قیمت دامن می‌‌زنند. اما با افزایش تقاضا و تولید می‌توان بازار را آرام کند.

وزیر صمت اظهار داشت: وادرات خودرو در حال عملیاتی شدن است ما در سه ماه اخیر چالش‌های حقوقی داشتیم اما حالا مصوبه آن را اخذ کردیم و منتظر ابلاغ هستیم. حدود 100 هزار خودرو نیز ثبت سفارش شده است. همچینن در نیمه دوم سال فروش اقساطی خودرو را خواهیم داشت.

 

منبع خبر : ایلنا
منبع: ایلنا
برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی