دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳ 15 July 2024
يکشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۶۳۹۷۲

رئیس شورای گردشگری سلامت: ۲۷۰۰ هتل کم داریم

رئیس شورای گردشگری سلامت: ۲۷۰۰ هتل کم داریم
مهدی کریمی رئیس شورای گردشگری سلامت با بیان اینکه هیچ اقدامی در زمینه گردشگری سلامت صورت نمی‌گیرد، گفت: اگر این روند به همین صورت پیش برود، ما زعامت مرکز توسعه گردشگری اسلامی را در بین کشورهای اسلامی از دست می‌دهیم.

«مهدی کریمی» رئیس شورای گردشگری سلامت در پاسخ به این سوال که علیرغم تلاش‌های صورت گرفته، اقدامات ایران در گردشگری سلامت به نتیجه مطلوب نرسیده و برخی کشورها از جمله ترکیه در این زمینه از ما پیشی گرفته‌اند، علت این امر چیست؟ گفت: قوانین دست و پا گیر مانع از موفقیت ما در این بخش است و از طرفی هیچ بودجه‌ای برای این کار در نظر گرفته نمی‌شود و در مجموع هیچ اقدامی در این زمینه طی سال‌های گذشته صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: ما به عنوان یک بخش بین‌المللی هیچ بودجه‌ای برای اجرای برنامه‌هایمان نداریم بغیر از ممبرشیپ‌ها و این کار را برای ما سخت می‌کند.

رئیس شورای گردشگری سلامت تصریح کرد: اگر این روند به همین صورت پیش برود ما زعامت مرکز توسعه گردشگری اسلامی را در بین کشورهای اسلامی از دست می‌دهیم ما در انتخابات منتخب شده‌ایم، اگر خوب کار نکنیم و ضعیف باشیم این زعامت از ایران گرفته خواهد شد.

کریمی خاطرنشان کرد: کشوری که گردشگری درمان را راه‌اندازی می‌کند، باید دارای یک سری امکانات باشد. ما در کشورمان زیرساخت‌های لازم را نداریم. ما حدود ۲۷۰۰ هتل کم داریم اگر قرار باشد فردی برای درمان به کشور ما مراجعه کند همراهش باید در کجا اقامت داشته باشد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در این بخش عین سود است که متاسفانه هیچ توجهی نمی‌شود. ما براساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید در این سال تمام این قله‌ها را فتح کنیم، اما نه تنها فتح نکرده‌ایم بلکه در ابتدای این قله هم نیستیم، چراکه مجریان ما بر اساس مفاد سند پیش نرفته‌اند.

 
 

 

منبع خبر : ایلنا
منبع: ایلنا
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ او تنها کسی است که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده / اعتماد مقامات ارشد و حاکمیت به او / به دلیل چهره فرا حزبی صالحی، مجلس به او رای اعتماد خواهد داد / صالحی بن بست در مذاکرات برجام را شکست

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی