چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ 19 June 2024
يکشنبه ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷
کد خبر: ۶۴۸۱۱

تقسیم سود حداکثری میان سهامداران بانک پاسارگاد

تقسیم سود حداکثری میان سهامداران بانک پاسارگاد
بانک پاسارگاد با کسب رتبه برتر «بهره‌وری کل عوامل» در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری، بر اساس ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی، بیشترین ارزش افزوده را در مقابل هزینه سرمایه انسانی و هزینه سرمایه ایجاد کرده است.
بانک پاسارگاد در مجمع عمومی عادی سالیانه خود در دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱ تقسیم سود ۲۰۰ ریالی انجام داده است.
 
به گزارش روزنامه اینترنتی فراز عملکرد مالی بانک پاسارگاد در سال مالی ۱۴۰۱ منجر به ایجاد ۱۹۱ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال سود خالص شد. به این ترتیب، این بانک با تصمیم مجمع عمومی عادی سالیانه در تاریخ ۲۸ تیر سال ۱۴۰۲ توانست سود حداکثری را میان سهامداران خود تقسیم کند.
 
بر اساس سیاست های نظارتی بانک مرکزی، بانک ها و موسسات مالی صرفاً در شرایطی مجاز به تقسیم سود هستند که  چهار شرط را رعایت کرده باشند. این چهار شرط شامل این موارد هستند: سود حاصله ناشی از تسعیر ارز نباشد، ذخایر کافی بابت تسهیلات غیرجاری و سایر الزامات قانونی تامین شده باشد، سرمایه نظارتی و نسبت کفایت سرمایه در شرایط مطلوب باشد و در نهایت اینکه نقدینگی لازم برای پرداخت سود به سهامداران فراهم شده باشد.
 
صورت‌های مالی بانک مذکور توسط حسابرس و بانک مرکزی بررسی شده و از سوی مراجع ذی صلاح مورد تأیید قرار گرفته است. گفتنی است بانک پاسارگاد با کسب رتبه برتر «بهره وری کل عوامل» در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری، بر اساس ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی، بیشترین ارزش افزوده را در مقابل هزینه سرمایه انسانی و هزینه سرمایه ایجاد کرده است.

 

برچسب ها:
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی