جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳ 19 July 2024
جمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳
کد خبر: ۶۵۱۸۵

اولین واکنش مقامات کره جنوبی به آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران؛ در حال حاضر چیزی برای تایید نداریم

اولین واکنش مقامات کره جنوبی به آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران؛ در حال حاضر چیزی برای تایید نداریم
یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی درباره آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در کره جنوبی به خبرنگاران در سئول گفت: «ما در حال حاضر چیزی برای تایید نداریم. دولت (کره جنوبی) با کشور‌های ذیربط از جمله آمریکا و ایران برای رسیدگی به موضوع دارای‌های مسدود شده (ایران) رایزنی نزدیک انجام داده است و امیدواریم این موضوع به آرامی حل شود».

خبرگزاری دولتی «یونهاپ» کره جنوبی روز جمعه (امروز) گزارشی درباره توافق مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا و آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در کره جنوبی منتشر کرد.

شامگاه روز پنجشنبه (دیشب) بود که در ابتدا رسانه‌های آمریکایی شامل روزنامه «نیویورک تایمز» از توافق ایران و آمریکا برای مبادله زندانیان در ازای آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر دادند.

بعد از انتشار این خبر، برخی منابع ایرانی جزئیات تازه‌ای درباره گزارش‌های پیشتر منتشرشده مبنی بر توافق تهران و واشنگتن برای مبادله زندانیان در اختیار خبرگزای فارس قرار دادند. 

پیشتر، روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داده بود  پنج زندانی آمریکایی در ازای آزادی ایرانی‌هایی که به دلیل نقض تحریم‌ها مجرم شناخته شده‌اند از زندان آزاد خواهند شد. این روزنامه همچنین به نقل از منابعی که اشاره‌ای به نام آنها نشده مدعی شده بود حدود ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های نفتی ایران نیز آزاد خواهند شد. 

خبرگزاری دولتی «یونهاپ» کره جنوبی در گزارشی روز جمعه (امروز) خود نوشت: «کره جنوبی گزارش‌های رسانه‌ها را در مورد انتقال پول‌های ایران که تحت تحریم‌های آمریکا در اینجا (کره جنوبی) مسدود شده بود، تایید و یا تکذیب نکرد اما ابراز امیدواری کرد که این موضوع که مشکل بزرگی در روابط این کشور با تهران است، حل شود».

یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی به خبرنگاران در سئول گفت: «ما در حال حاضر چیزی برای تایید نداریم. دولت (کره جنوبی) با کشورهای ذیربط از جمله آمریکا و ایران برای رسیدگی به موضوع دارای‌های مسدود شده (ایران) رایزنی نزدیک انجام داده است و امیدواریم این موضوع به آرامی حل شود».

 

منبع خبر : فارس
منبع: فارس
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها

علی اکبر صالحی بیشترین شانس را دارد؛ تنها کسی که موفق به کسب مجوز مذاکره با امریکا شده

چرا روسای جمهور آمریکا ترور می‌شوند؟| چه کسانی کشته و چه کسانی جان سالم به‌در بردند؟

یزد در مسیر کابل شدن؟!

نسخه تاریخی برای درمان ایران؛ این کهن‌درخت، راهی جز اصلاحات ندارد

‏سناریوهای ۱۵ تیر

اینفوگرافیک؛ همه مخالفان پزشکیان

اینفوگرافیک؛ آن‌ها که به پزشکیان گفتند آری

پیام مهم سیدمحمد خاتمی: در انتخابات گذشته رأی ندادم و با اکثریت همصدا شدم| اینک اما فرصتی پیش آمده که امیدوارم روزنه‌ای باشد به فضایی که در آن صدای اکثریت شنیده شود| به دکتر پزشکیان رای خواهم داد

بازی زیرپوستی پورمحمدی؛ مرد مرموز مناظرات، فرشته نجات قالیباف و عامل اجماع جبهه انقلاب 

ما در زمان قاجار خیلی بدبخت بودیم؟!

تحلیل محتوای سومین مناظره انتخاباتی

ثابتی راست می‌گوید یا زنگنه؟

داستان منصوب شدن امیر جدید القاعده در یمن

چرا آدم‌ها ساعت‌ها در صف غذا می‌ایستند؟

پیشنهاد سردبیر
زندگی