چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ 24 July 2024
سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵
کد خبر: ۶۵۴۶۰

حجاب لاکچری، دغدغه جدید نمایندگان مجلس

حجاب لاکچری، دغدغه جدید نمایندگان مجلس
یک نماینده مجلس گفت: در جامعه‌مان باید تعادل وجود داشته باشد. برخی از گروه‌های جامعه ممکن است به شما بد حجاب بگویند اما ممکن است گروه دیگر به کسی هم که روسری ندارد، نگویند بدحجاب. علاوه بر این متاسفانه قشری در جامعه وجود دارد به نام حجاب لاکچری.

علیرضا پاک فطرت نماینده شیراز که از موافقان اصل ۸۵ شدن لایحه حجاب و عفاف است، درباره دلایل موافقت خود گفت: «حجاب یک بحث پیچیده‌ای شده است. تعداد مواد و تبصره‌های این لایحه زیاد بود و بیشتر آن‌ها هم بحث‌های حقوقی است. به همین دلیل اگر به صحن هم می‌آمد دست‌کم دو ماه وقت مجلس را می‌گرفت در حالی که مجلس طی دو سه هفته آینده سراغ بررسی برنامه هفتم می‌رود و بعد از آن هم نوبت به بودجه سال آینده می‌رسد.»

به گزارش فراز، وی ادامه داد: «از سوی دیگر لایحه حجاب منتقدین زیادی دارد که بخشی از آن‌ها کارشناسان فقهی هستند. بنابراین قرار بر این شد که این لایحه به کمیسیون تخصصی برود تا با صبر و حوصله و بدون هیاهو آن را بررسی کنند.»

پاک فطرت در واکنش به اینکه در لایحه باز هم تعریف مشخصی از «بدحجابی، بی‌حجابی، بی‌عفتی» نشده است، گفت: «در جامعه‌مان باید تعادل وجود داشته باشد. برخی از گروه‌های جامعه ممکن است به شما بد حجاب بگویند اما ممکن است گروه دیگر به کسی هم که روسری ندارد، نگویند بدحجاب. علاوه بر این متاسفانه قشری در جامعه وجود دارد به نام حجاب لاکچری.»

وی در تعریف خود از این قشر عنوان کرد: «حجاب لاکچری ممکن است چادر هم داشته باشد اما آنقدر ظاهرش را آرایش کرده که جلب توجه می‌کند و جوانان را دنبال خود می‌کشاند. باید دقت کنیم که حجاب فقط چادر نیست بلکه یک بحث پیچیده فقهی است که من نمیتوانم درباره آن اظهار نظر فقهی کنم ولی معتقدم کل جامعه ما باید حجاب را بپذیرند و باید قانونی جامع، کامل و شفاف بنویسم.»

 
منبع خبر : دیده بان ایران
ارسال نظر
  • تازه‌ها
  • پربازدیدها
پیشنهاد سردبیر
زندگی